Fortuna 1 Liga: Odra Opole nie może wyjść z dołka

SANODR główneW zaległym meczu 19. kolejki Fortuna 1 Ligi Odra Opole przegrała z Sandecją Nowy Sącz, 0:2. Tobiasza Weinzettela pokonali Bartłomiej Dudzic oraz Maciej Małkowski (z rzutu karnego).

W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami lepszy okazał się zeszłoroczny beniaminek pierwszej ligi (Odra wygrała, 1:0 - przyp. red.). Jednak przegrana 0:2 sprawiła, że w bilans spotkań z "Biało-czarnymi" jest dla opolan niekorzystny; różnica goli na korzyść sądeczan. - Niestety Sandecja w ostatecznym rozrachunku zdobyła jednego gola więcej i tyle mogę w tym temacie powiedzieć - skomentował pomocnik Odry, Jakub Moder.

Początkowo mecz miał odbyć się w połowie listopada, ale ze względu na powołania do reprezentacji młodzieżowych przełożono go na koniec miesiąca. W międzyczasie nastąpiła zmiana warunków atmosferycznych, przez co jeszcze w dniu pojedynku pracownicy nowosądeckiego MOSiR-u walczyli, by doprowadzić murawę do stanu użytkowalności. - Boisko było lekko zmrożone, ale nie przeszkadzało w grze. Dla mnie był to typowy mecz walki. Osobiście uważam, że mogliśmy, a nawet powinniśmy, wyciągnąć z niego zdecydowanie więcej - ocenił gracz wypożyczony z poznańskiego Lecha.

Dla podopiecznych trenera Mariusza Rumaka była to czwarta porażka z rzędu. Wcześniej ulegli GKS-owi Tychy, Łódzkiemu Klubowi Sportowemu, Podbeskidziu Bielsko-Biała (spotkanie z Wigrami Suwałki zostało przełożone z powodu złego stanu boiska - przyp. red.). - Musimy się wziąć w garść, musimy się obudzić, bo nie może być tak jak jest teraz. Tracimy głupie gole, przez co przegrywamy mecze. Początek sezonu mieliśmy niezły, ale formę trzeba podtrzymać przez dłuższy okres. Nam niestety się to, póki co, nie udaje - zakończył 19-latek.

Sandecja Nowy Sącz - Odra Opole 2:0 (1:0)

Bramki: Bartłomiej Dudzic 43', Maciej Małkowski 88' (k).

Żółte kartki: Rafał Niziołek, Mateusz Czyżycki, Mateusz Bodzioch (Odra).

Sandecja: Marek Kozioł - Adrian Basta, Dawid Szufryn, Michal Piter-Bučko - Bartłomiej Dudzic (90' Hubert Maślanka), Grzegorz Baran, Maciej Małkowski, Bartłomiej Kasprzak, Miłosz Kałahur - Dawid Flaszka (81' Radosław Kanach), Mateusz Klichowicz (90+2' Maciej Korzym).

Odra: Tobiasz Weinzettel - Patryk Janasik, Paweł Baranowski, Mateusz Bodzioch, Rafał Brusiło - Krzysztof Janus, Mateusz Czyżycki (79' Szymon Skrzypczak), Jakub Habusta, Rafał Niziołek, Sebastian Bonecki (77' Mariusz Rybicki) - Jakub Moder.

Sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec).

Widzów: 2 061.

Fot. www.sandecja.pl

facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies