eW2L: Hutnik lepszy w "Małych Derbach Krakowa"

IS DSC 6033Sobota upłynęła w Krakowie pod znakiem derbów. Wieczorna „Święta Woja” pomiędzy Wisłą i Cracovią zakończyła się podziałem punktów, po bezbramkowym remisie. Znacznie więcej działo się podczas „Małych Derbach Krakowa” w Nowej Hucie, gdzie Hutnik podejmował Garbarnię.

O pierwszych czterdziestu pięciu minutach pojedynku można napisać tyle, że po prostu się odbyły. Gra toczyła się głównie w środku pola, ciut lepiej prezentowali się "Garbarze", ale nie przekładało się to na nic konkretnego. Spotkanie tak naprawdę rozpoczęło się w 72. minucie. Wówczas w polu karnym gości został sfaulowany napastnik Hutnika - Kamil Sobala. Do ustawionej na jedenastym metrze piłki podszedł Łukasz Kędziora i licznie zgromadzona (za ogrodzeniem stadionu) grupa kibiców Hutnika, mogła krzyknąć z radości. Garbarnia rzuciła się do odrabiania strat, co zaowocowało tym, że już cztery minuty później, sędzia odgwizdał kolejną jedenastkę; tym razem na korzyść podopiecznych trenera Łukasza Surmy. Szansy na wyrównanie nie wykorzystał Michał Fidziukiewicz, którego strzał efektownie obronił Arkadiusz Leszczyński. Goście dalej szukali swojej szansy, ale losy pojedynku na 180 sekund przed końcem rozstrzygnął Tomasz Wojcinowicz. Defensor gospodarzy efektowną główką ustalił wyniki meczu.

IS DSC 6018

Hutnik Kraków - Garbarnia Kraków 2:0 (0:0)

Bramki: Łukasz Kędziora 73' (k), Tomasz Wojcinowicz 87'.

Żółte kartki: Miłosz Drąg, Kamil Sobala - Daniel Morys, Jakub Górski.

Czerwona kartka: Michał Rutkowski (Garbarnia - za uderzenie przeciwnika).

Hutnik: Arkadiusz Leszczyński - Sebastian Olszewski, Tomasz Jaklik, Tomasz Wojcinowicz, Łukasz Kędziora, Piotr Zmorzyński - Krzysztof Świątek (83' Bartosz Tetych), Miłosz Drąg (56' Kacper Jodłowski), Javier Bernal (8' Patryk Kieliś), Filip Handzlik (56' Dawid Linca) - Michał Kitliński (56' Kamil Sobala).

Garbarnia: Dorian Frątczak - Daniel Morys (77' Błażej Radwanek), Donatas Nakrošius, Michał Rutkowski, Jakub Kowalski - Jakub Górski (87' Bruno Wacławek), Mateusz Duda, Tomasz Kołbon (78' Mateusz Surma), Grzegorz Marszalik - Michał Feliks (65' Kamil Kuczak), Michał Fidziukiewicz.

Sędziował: Leszek Lewandowski (Zabrze).

Widzów: bez udziału publiczności.

W 77. minucie Michał Fidziukiewicz (Garbarnia) nie wykorzystał rzutu karnego (Arkadiusz Leszczyński obronił).

facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies