PP: Świt rozgromił Odrę

3D DSC 0013Kibice, którzy przybyli na pierwszy w tym sezonie występ Świtu, stadion opuszczali w pełni zadowoleni. Świt zagrał wręcz koncertowo i nie dał rywalom najmniejszych szans.
Świt prawo do gry w Pucharze Polski, uzyskał wygrywając puchar regionalny na Mazowszu. Był więc teoretycznie słabszą drużyną od Odry Opole. Przebieg zawodów pokazał zgoła co innego.  Gospodarze już w 8 minucie objęli prowadzenie po strzale Wolskiego. Do przerwy, stojący między słupkami bramki gości, Weinzettel, jeszcze dwa razy musiał wyjmować piłkę z siatki. Nie spodobało się to kibicom Odry, którzy w przerwie zawodów opuścili stadion w Nowym Dworze Mazowieckim. Fani Świtu bawili się za to w najlepszy. Okraszona pirotechnikom oprawa, jaką zaprezentowali na początku spotkania, dodał najwyraźniej skrzydeł gospodarzom.
Po zmianie stron, kibice doczekali się jeszcze dwóch goli. W 73 minucie bramkarza rywali pokonał Basiuk a wynik zawodów na minutę przed końcem spotkania ustalił Kozłowski.
Świt tym samym awansował do następnej rundy. Jego rywalem będzie Olimpia Grudziądz. Spotkanie to, również zostanie rozegrane w Nowym Dworze.
3D DSC4894

Puchar Polski (runda wstępna), 15.07.2017
Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Odra Opole 5:0 (3:0)
Wolski 8, Drwęcki 25, Gabrych 38, Basiuk 73, Kozłowski 89
Sędziował: Wojciech Myć (Lublin)
Żółte kartki: Steć, Dara, Kozłowski - Brusiło
Widzów: 500
Świt: Prus – Przysowa, Dankowski, Drwęcki, Steć (80 Wiśniewski), Perzyna, Dara, Kozłowski, Wolski (80 Pałczyński), Basiuk, Gabrych (86 Cuch)
Odra: Weinzettel – Brusiło, Cverna, Bodzioch, Winiarczyk (46 Baran), Marzec (77 Maćczak), Wepa, Niziołek, Wodecki, Gancarczyk (46 Wrzesień), Skrzypczak
 
facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies