T1L: Kolejne domowe spotkanie "Akademików"

316315193 584137000382795 2497216837808844933 nJuż jutro „Akademicy” rozegrają kolejne domowe spotkanie w sezonie 2022/23 Tauron 1. Ligi. Ich rywalem będzie wicelider rozgrywek, MKS Avia Świdnik.

„Akademicy” w ostatniej kolejce grali na Podlasiu, z tamtejszym BAS-em Białystok. Spotkanie było niezwykle zacięte, o czym świadczą wyniki każdego z setów. Jednak w piątej partii krakowianie pokazali prawdziwą wolę walki oraz siłę swoich charakterów, dzięki czemu wygrali tie-break, a także cały mecz. Dwa zdobyte punkty pozwoliły im na 11. miejsce w tabeli.

Jutrzejszy rywal Krakowian - MKS Avia Świdnik – zajmuje drugą pozycję w ligowej tabeli. Podopieczni Witolda Chwastyniaka wygrali do tej pory osiem spotkań, ustępując jedynie drużynom z Siedlec i Bydgoszczy. Dzięki temu świdniczanie zgromadzili na swoim koncie 24 punkty, tyle samo co lider - Mickiewicz Kluczbork. Najbliższe spotkanie z „Akademikami” będzie więc dla drużyny ze wschodu Polski okazją na objęcie prowadzenia w Tauron 1. Lidze.

W sezonie 2022/23 skład MKS Avii Świdnik nie przeszedł zbyt dużej rewolucji. Władzom klubu udało się zatrzymać większość zawodników, którzy wywalczyli w poprzednim sezonie 4. miejsce w końcowym zestawieniu. Największe zmiany dotknęły przyjęcia, bowiem na tej pozycji pojawiło się, aż trzech nowych zawodników. Są to - Mateusz Łysikowski, Jakub Hukel i Tomasz Błądziński. Do składu dołączył również rozgrywający Sebastian Matula oraz atakujący Maciej Walczak.

Drużyny AZS AGH Kraków i MKS Avii Świdnik mierzyły się ze sobą czterokrotnie. Na przestrzeni dwóch ostatnich sezonów to zespół pod przewodnictwem Witolda Chwastyniaka cieszył się z wygranej w trzech meczach. Jednak zeszłosezonowe spotkanie na hali przy Piastowskiej zakończyło się tryumfem krakowian, 3:1.

Jaki wynik padnie w jutrzejszym meczu? Na przestrzeni ostatnich spotkań podopieczni Andrzeja Kubackiego pokazali, że stać ich na wiele i są w stanie podjąć równorzędną walkę z każdym przeciwnikiem. Po wygranej w Białymstoku „Akademicy” z pewnością mają zaostrzone apetyty na kolejne zwycięstwo. Natomiast drużyna ze Świdnika stanie przed szansą objęcia pozycji lidera Tauron 1. Ligi, więc najbliższe spotkanie zapowiada się niezwykle interesująco.

Zachęcamy wszystkich kibiców oraz sympatyków klubu do wspierania drużyny na trybunach. Bądźcie siódmym zawodnikiem i wspomóżcie „Akademików” w drodze po kolejne ligowe punkty. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi punktualnie o 18.00!

facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies