KS AGH: Wielki sukces akademików w sezonie 2017/18!!!

3d DSC 0224Na pewno nie mogli narzekać na brak emocji i sukcesów kibice KS AGH Kraków, których drużyna zajęła w minionym sezonie 4 miejsce, co jest najlepszym wynikiem drużyny siatkarzy Akademii Górniczo-Hutniczej w historii!!!

Drużyna trenera Andrzeja Kubackiego poległa co prawda w meczu o trzecie miejsce z zespołem Krispolu Września, ale czwarte miejsce po pierwszym sezonie w I lidze naprawdę jest dobrym wynikiem. Akademicy po rundzie zasadniczej zajmowali miejsce szóste z dorobkiem 37 punktów. Wygrali oni 12 spotkań, a przegrali 10. W play-offach w pierwszej rundzie grali oni z drużyną Ślepska Suwałki, z którą wygrali 3:2. Potem trafili na Lechię Tomaszów Mazowiecki. Tej rywalizacji nie udało im się wygrać, przez co musieli walczyć o 3 miejsce. W 5 meczowej rywalizacji ostatecznie przegrali 3-2 z Krispolem Wrześnią i zajęli 4 miejsce. Ten sezon był jednak na tyle dobry, że po przerwie najprawdopodobniej nie zobaczymy wszystkich zawodników, którzy reprezentowali AGH w tym sezonie. Kluby z Plus Ligi, czyli najlepszej ligi siatkarskiej w Polsce, zgłosiły się już po kilku najlepszych zawodników. Życzymy im powodzenia w negocjacjach i na boiskach siatkarskiej ekstraklasy.

My liczymy tylko na tak samo dobrą grę w następnym sezonie i tak samo wysokie miejsce. Trzeba również pogratulować trenerowi i sztabowi, w szczególności fizjoterapeucie zespołu, która została zaproszona do pracy z drużyną seniorską kobiecą reprezentacji Polski.

3d DSC 01473d DSC 02133d DSC 0142


Autopromocja:

facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies