Akademia Sandecja walczy o CLJ!

CLJCentralna Liga Juniorów to najwyższa klasa rozgrywkowa w jakiej mogą występować młodzieżowe zespoły polskich klubów piłkarskich. Podzielona jest ona na trzy kategorie wiekowe - U-18, U-17 oraz U-15. O awans do tych ostatnich walczą dwa roczniki z Akademii Sandecja.

Podopieczni trenera Marka Zagórskiego okazali się najlepsi w Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych. W czternastu wiosennych meczach zgromadzili 25 punktów (8 wygranych, 1 remis i 5 porażek - przyp. red.). Tyle samo "oczek" na swoim koncie zapisali zawodnicy Bruk-Betu Termalica Nieciecza oraz Garbarni Kraków. W tym wypadku o końcowej kolejności zadecydowała mała tabela spotkań pomiędzy tymi drużynami. W niej wszystkie dwukrotnie wygrały i dwukrotnie przegrały. Sprawiło to, że do ustalenia ostatecznej klasyfikacji potrzebny byl bilans bramkowy. Tu najlepsi okazali się nowosądeczanie (9:6), drugie miejsce zajęły "Słonie" (7:8), a trzecie "Chłopcy z Ludwinowa" (8:10). Teraz "Biało-czarnych" czekają baraże o awans, w których to zmierzą się z Karpatami Krosno.

Z kolei zawodnicy prowadzeni przez trenera Roberta Święsa nie mieli sobie równych w zmaganiach Małopolskiej Ligi Trampkarzy. Na czternaście rozegranych spotkań tylko dwa nie zakończyły się ich wygraną (remis z Unią Oświęcim oraz porażka z Dunajcem Nowy Sącz - przyp. red.). Kroku próbował dotrzymać im Okocimski KS Brzesko, ale ostatecznie "Piwosze" okazali się gorsi o cztery "oczka". W dwumeczu decydującym o tym kto, w przyszłym sezonie, zagra w Centralnej Lidze Juniorów U-15, nowosądeczanie meirzyć się będą z BKS-em Lublin.

Terminarz meczów barażowych U-17

15.06.2019 r., godz. 12:00 - Karpaty Krosno vs. Sandecja Nowy Sącz

19.06.2019 r., godz. 17:00 - Sandecja Nowy Sącz vs. Karpaty Krosno (MOSiR Piątkowa)

Terminarz meczów barażowych U-15

15.06.2019 r., godz. 17:00 - BKS Lublin vs. Sandecja Nowy Sącz

21.06.2019 r., godz. 17:00 - Sandecja Nowy Sącz vs. BKS Lublin (MOSiR Zawada)

Źródło: www.sandecja.pl

facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies