E: Wielkie Derby Krakowa dla "Pasów"

IS DSC6142Pierwszy raz od 2016 roku Cracovia wygrywa Świętą Wojnę, czyli derby Krakowa. Ostatni raz miało to miejsce dokładnie 5 sierpnia 2016 roku, kiedy to na własnym boisku Pasy pokonały Wisłę 2:1. Potem przyszedł remis i cztery porażki, żeby w końcu w tym bardzo dobrym dla zespołu Michała Probierza sezonie przyszło przełamanie. Trzeba przyznać, że wygrana w Derbach od momentu objęcia sterów w Cracovii była bardzo dużym kompleksem dla polskiego szkoleniowca, ale w końcu może odetchnąć z ulgą i powiedzieć, że z Cracovią zrobił rzecz najważniejszą, pokonał Wisłę przy R22. 

Czytaj więcej: E: Wielkie Derby Krakowa dla "Pasów"

F1L: Nowosądecki "Paździenik z Wampirami"

PzWBez krwi życie ludzkie jest niemożliwe. Niestety w żaden sposób nie da się jej wyprodukować, co stawia ją wśród najcenniejszych darów jakie można komuś ofiarować. Jednakże zapotrzebowanie na nią znacznie przewyższa ilość dostępnych zasobów. Dlatego pierwszoligowa Sandecja Nowy Sącz postanowiła zorganizować akcję "Październik z Wampirami". Na czym ona polega?

Czytaj więcej: F1L: Nowosądecki "Paździenik z Wampirami"

F1L: Sandecja Nowy Sącz organizuje zbiórkę karmy

Zbiórka karmyNiedawno w Nowym Sączu otwarto schronisko dla bezdomnych zwierząt. W środę odwiedzili je podopieczni Akademii Sandecja i przy okazji zainicjowali zbiórkę suchej karmy dla psów oraz kotów. Organizatorem akcji są Sandecja Nowy Sącz, wcześniej wspomniana szkółka piłkarska, a także Ośrodek Kibice Razem Sandecja Nowy Sącz.

Czytaj więcej: F1L: Sandecja Nowy Sącz organizuje zbiórkę karmy

E: Mecz z Wisłą okazał się pożegnaniem dla van Dael'a

 dsc8385Wynikiem typowym, jak na domowe mecze Wisły Kraków, skończył się jej pojedynek z Zagłębiem Lubin. Kibice zobaczyli aż 6 bramek, z czego 4 strzeliła Wisła, a 2 Zagłębie. Bezpośrednio po zakończonym spotkaniu zarząd klubu sportowego z Lubina poinformował, że Ben van Dael nie jest już trenerem pierwszej drużyny. Decyzja ta dziwi o tyle, że miał to być trener na lata, a został zwolniony w zasadzie po przepracowaniu z zespołem tylko letniego okresu przygotowawczego.

Czytaj więcej: E: Mecz z Wisłą okazał się pożegnaniem dla van Dael'a

E: Wisła w końcu się przebudziła

 dsc8347Świetne widowisko zafundowali nam zawodnicy Wisły Kraków w trakcie spotkanie 5. kolejki PKO Ekstraklasy. Pokonali oni Łódzki KS, aż 4:0 i trzeba przyznać, że jest to niski wymiar kary jak na różnicę, jaką oba zespoły pokazywały na boisku. Jest to drugie zwycięstwo "Białej Gwiazdy" w tym sezonie, ale pierwsze rzeczywiście zasłużone. ŁKS z kolei musi zmagać się z problemami skuteczności, ponieważ to ona zawodzi w zespole Kazimierza Moskala. Jak zauważył Krzysztof Marciniak z Canalu+ „Ełkaesiacy” oddali w ciągu trzech ostatnich meczów ponad 60 strzałów, zdobyli 1 gola i 0 punktów. To nie jest jednak jedyny problem drużyny z Łodzi, ponieważ obrona również nie jest na ekstraklasowym poziomie, co pokazała ekipa Macieja Stolarczyka.

Czytaj więcej: E: Wisła w końcu się przebudziła

facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies