1L: "Akademicy" przegrali ostatni mecz u siebie

3d IMG 083023 lutego mieliśmy okazję ostatni raz w rundzie zasadniczej zobaczyć zespół AZS AGH Kraków grający na własnej hali. W 26. kolejce I ligi mężczyzn "Akademicy" podejmowali u siebie zajmujący 4. pozycję w tabeli MKS Ślepsk Suwałki. Spotkanie to było o tyle ważne dla gospodarzy, że przed meczem mieli szansę na grę w play-offach, ale w razie przegranych w dwóch ostatnich meczach mogliby równie dobrze skończyć sezon grając w play-outach, walcząc o utrzymanie.

Czytaj więcej: 1L: "Akademicy" przegrali ostatni mecz u siebie

1L: Akademicy pokonali faworyta z Wrocławia

3d dsc 0042Do niemałej niespodzianki doszło w sobotnie popołudnie na hali przy ulicy Piastowskiej w Krakowie, gdzie swoje mecze rozgrywa tutejszy klub KS AGH Kraków. Gospodarzom udało się pokonać Gwardię Wrocław 3:1 (25:21, 18:25, 25:22, 25:23). Po tym spotkaniu zawodnicy spod Wawelu znajdują się na 11 pozycji w tabeli z dorobkiem 12 punktów, a wrocławianie zajmują 6 miejsce z 21 punktami.

Czytaj więcej: 1L: Akademicy pokonali faworyta z Wrocławia

1 liga: Rekord punktów w jednym secie pobity!

3d dsc 2914Akademicy wygrali z MCKiS Jaworzno i zapewnili sobie pierwszy w tym sezonie komplet punktów na własnej hali. Przed meczem AGH miała na swoim koncie zaledwie 3 punkty po trzech meczach, goście natomiast mogli pochwalić się 6-punktowym dorobkiem, którego zdobycie wymagało jednak czterech spotkań. Obie drużyny przystępowały do meczu po udanych rywalizacjach w poprzedniej kolejce. Drużyna z Krakowa przywiozła do siebie komplet punktów z Kluczborka, a MCKiS pewnie pokonało u siebie gości z Wrześni.

Czytaj więcej: 1 liga: Rekord punktów w jednym secie pobity! 

1 liga: Rozczarowanie przy Piastowskiej

3d dsc 2891W pierwszym domowym meczu AGH Kraków musiał uznać wyższość gości z Sulęcina, którzy gładko pokonali Akademików 0:3. Po pierwszym nieudanym meczu Krakowian w Siedlcach, przegranym 3:0, przyszedł czas na inaugurację sezonu na swoim terenie. Przeciwnikiem AGH-u była Olimpia Sulęcin, która również nie mogła pochwalić się dobrym początkiem rozgrywek ze względu na dwie wcześniejsze porażki z Krispolem Września  i Lechią Tomaszów Mazowiecki. Był to więc mecz na przełamanie obu ekip, zajmujących przed meczem dwa ostatnie miejsca w ligowej tabeli.

Czytaj więcej: 1 liga: Rozczarowanie przy Piastowskiej

Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej odbyły się w Krakowie

3d img 7022W Krakowie w dniach 30.08 - 2.09.2018 r. odbyły się Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej. O tytuł najlepszych siatkarzy plażowych w naszym kraju rywalizowali zarówno mężczyzn, jak i kobiety, którzy wywalczyli sobie to prawo zdobywając punkty rankingowe w licznych turniejach eliminacyjnych. Turniej finałowy był rozgrywany systemem „brazylijskim”, dzięki czemu kibice mogli obejrzeć mecz każdej pary przynajmniej dwa razy.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej odbyły się w Krakowie

Siatkówka: 3D-Sport RULEZZ !!!

3d DSC 1179W zakończonych rozgrywkach Amatorskiej Ligi Siatkówki Małopolskiego TKKF, najlepsze okazały się siatkarki MOS Kraków Zachód 3D-Sport.
Młody zespół, przez który przewinęło się wiele ambitnych i obiecujących zawodniczek w rundzie zasadniczej zajął dopiero 4 miejsce. W siatkówce nie ma to jednak większego znaczenia. Nasza drużyna cały czas kontrolował przebieg rozgrywek a swoją klasę pokazała w Final Four, pokonując rywali i zdobywając tym samym pierwsze miejsce na podium!

Czytaj więcej: Siatkówka: 3D-Sport RULEZZ !!!

Siatkówka: Walka o 3 miejsce trwa ...

3d DSC 0227Po słabym wejściu w mecz przez drużynę AGH Kraków i przegraniu pierwszego seta, ostatecznie Krakowianie pokonali Krispol Września 3:1. Można powiedzieć, że w pierwszym secie zawodnicy AGH sprawdzali umiejętności przeciwników, co poskutkowało przegraną 18:25. Następne sety były całkowicie zdominowane przez krakowską drużynę, która blokowała każdą dobrze zapowiadając się akcję Krispolu tym samym  wygrywając trzy następne sety: 25:16, 25:19 i 25:19. To zwycięstwo daje AGH Kraków realną szanse na zdobycie 3 miejsca, lecz Krispol nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Wszystko rozstrzygnie się w niedziele o godz. 17:30 na hali sportowej AGH przy ul. Piastowskiej 26a.

Czytaj więcej: Siatkówka: Walka o 3 miejsce trwa...

facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies