1 liga: Rekord punktów w jednym secie pobity!

3d dsc 2914Akademicy wygrali z MCKiS Jaworzno i zapewnili sobie pierwszy w tym sezonie komplet punktów na własnej hali. Przed meczem AGH miała na swoim koncie zaledwie 3 punkty po trzech meczach, goście natomiast mogli pochwalić się 6-punktowym dorobkiem, którego zdobycie wymagało jednak czterech spotkań. Obie drużyny przystępowały do meczu po udanych rywalizacjach w poprzedniej kolejce. Drużyna z Krakowa przywiozła do siebie komplet punktów z Kluczborka, a MCKiS pewnie pokonało u siebie gości z Wrześni.

Czytaj więcej: 1 liga: Rekord punktów w jednym secie pobity! 

1 liga: Rozczarowanie przy Piastowskiej

3d dsc 2891W pierwszym domowym meczu AGH Kraków musiał uznać wyższość gości z Sulęcina, którzy gładko pokonali Akademików 0:3. Po pierwszym nieudanym meczu Krakowian w Siedlcach, przegranym 3:0, przyszedł czas na inaugurację sezonu na swoim terenie. Przeciwnikiem AGH-u była Olimpia Sulęcin, która również nie mogła pochwalić się dobrym początkiem rozgrywek ze względu na dwie wcześniejsze porażki z Krispolem Września  i Lechią Tomaszów Mazowiecki. Był to więc mecz na przełamanie obu ekip, zajmujących przed meczem dwa ostatnie miejsca w ligowej tabeli.

Czytaj więcej: 1 liga: Rozczarowanie przy Piastowskiej

Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej odbyły się w Krakowie

3d img 7022W Krakowie w dniach 30.08 - 2.09.2018 r. odbyły się Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej. O tytuł najlepszych siatkarzy plażowych w naszym kraju rywalizowali zarówno mężczyzn, jak i kobiety, którzy wywalczyli sobie to prawo zdobywając punkty rankingowe w licznych turniejach eliminacyjnych. Turniej finałowy był rozgrywany systemem „brazylijskim”, dzięki czemu kibice mogli obejrzeć mecz każdej pary przynajmniej dwa razy.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej odbyły się w Krakowie

Siatkówka: 3D-Sport RULEZZ !!!

3d DSC 1179W zakończonych rozgrywkach Amatorskiej Ligi Siatkówki Małopolskiego TKKF, najlepsze okazały się siatkarki MOS Kraków Zachód 3D-Sport.
Młody zespół, przez który przewinęło się wiele ambitnych i obiecujących zawodniczek w rundzie zasadniczej zajął dopiero 4 miejsce. W siatkówce nie ma to jednak większego znaczenia. Nasza drużyna cały czas kontrolował przebieg rozgrywek a swoją klasę pokazała w Final Four, pokonując rywali i zdobywając tym samym pierwsze miejsce na podium!

Czytaj więcej: Siatkówka: 3D-Sport RULEZZ !!!

Siatkówka: Walka o 3 miejsce trwa ...

3d DSC 0227Po słabym wejściu w mecz przez drużynę AGH Kraków i przegraniu pierwszego seta, ostatecznie Krakowianie pokonali Krispol Września 3:1. Można powiedzieć, że w pierwszym secie zawodnicy AGH sprawdzali umiejętności przeciwników, co poskutkowało przegraną 18:25. Następne sety były całkowicie zdominowane przez krakowską drużynę, która blokowała każdą dobrze zapowiadając się akcję Krispolu tym samym  wygrywając trzy następne sety: 25:16, 25:19 i 25:19. To zwycięstwo daje AGH Kraków realną szanse na zdobycie 3 miejsca, lecz Krispol nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Wszystko rozstrzygnie się w niedziele o godz. 17:30 na hali sportowej AGH przy ul. Piastowskiej 26a.

Czytaj więcej: Siatkówka: Walka o 3 miejsce trwa...

Ostatnie akordy I ligowego sezonu siatkarskiego

azs krispol1To już ostatnie akordy I ligowego sezonu siatkarskiego. W tą sobotę oraz niedziele AZS AGH Kraków podejmie u siebie Krispol Września by walczyć o 3 miejsce. Możemy spodziewać się wyrównanych spotkań, gdyż obie drużyny mają apetyt na jak najwyższe miejsce  na koniec sezonu, a to może zaowocować bardzo dobrymi siatkarskimi widowiskami. W sobotę zapraszamy na godzinę 18:30 a w niedziele o 17:30 wszystkich fanów siatkówki na hale sportową AGH przy ul. Piastowskiej 26a.

Czytaj więcej: Ostatnie akordy I ligowego sezonu siatkarskiego

KS AGH Kraków: Pozostaje walka o trzecie miejsce

IS DSC2521Po bardzo zaciętym drugim meczu z Lechią Tomaszów Mazowiecki, zawodnicy KS AGH Kraków musieli uznać wyższość drużyny gości. Po porażce 2:3 z wynikiem w tie-breaku 25:27 nikt nie miał chyba pretensji do akademików. Niestety, w finale zagra zespół z Mazowsza, AGH pozostaje jedynie walka o 3 miejsce.

Czytaj więcej: KS AGH Kraków: Pozostaje walka o trzecie miejsce

Siatkarze AGH zagrają o trzecie miejsce w sezonie

IS DSC2484Lechia Tomaszów Mazowiecki pokonuje w Krakowie AZS AGH 3:2 po niesamowitym  siatkarskim widowisku. Choć pierwszy set był zdominowany przez siatkarzy Lechii która pokonała krakowian 25:18 to następne partie mogły się podobacz widzom gromadzonym w hali przy ul. Piastowskiej. Po tym zimnym kuble wody siatkarze AGH podjeli w drugim secie wyrównaną walkę z przeciwnikiem wygrywając ostatecznie seta 24:26. Po tym zaskakującym obrocie spraw tomaszowianie znów wygrali pewnie trzeciego seta 25:19. Akademicy nie zrażeni takim obrotem spraw znów powalczyli  i po ciężkich bojach wygrali czwartego seta 25:22. Tak oto nastał piąty set. Obie drużyny walczyły jak lwy doprowadzając do gry na przewagi, w której okazali się siatkarze Lechii którzy zwyciężyli 27:25. Było to drugie zwycięstwo Lechii i to ona zagra w finale ligi AZS Częstochowa, a młodzi siatkarze AGH mogą ten sezon juz uznać naprawdę za bardzo udany. Przed nimi jeszcze starcie o trzecie miejsce z Krispolem Września znów w formule do trzech zwycięstw.

Czytaj więcej: Siatkarze AGH zagrają o trzecie miejsce w sezonie

facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies