PL: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Mistrzem Polski!

3d 140522kas0132Czwarty mecz finałowy okazał się kluczowy dla rywalizacji o Mistrzostwo Polski. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała Jastrzębski Węgiel i po dwóch latach odzyskała tytuł najlepszej drużyny kraju. Dla obydwu drużyn sobotni mecz był dziesiątym spotkaniem w tym sezonie. Wcześniej mierzyły się ze sobą w Superpucharze Polski, Pucharze Polski oraz sześciokrotnie w Plus Lidze.

Czytaj więcej: PL: Grupa Azoty ZAKSA...

PL: Historyczna chwila w Zawierciu!

3d 130522kas0089Przed własną publicznością Aluron CMC Warta Zawiercie wygrał po raz trzeci z PGE Skrą Bełchatów i przypieczętował brązowy medal Plus Ligi sezonu 2021/22. Pogromcą „Żółto-czarnych” stał się dwukrotny mistrz świata Dawid Konarski, który otrzymał zgarnął czwartą nagrodę MVP w starciach przeciwko bełchatowianom.

Czytaj więcej: PL: Historyczna chwila w Zawierciu!

1L: AZS AGH Kraków czeka trudna przeprawa z eWinner Gwardią Wrocław

azs agh 2020Już w najbliższą środę AZS AGH Kraków rozegra pierwszy mecz w nowym roku. Na inaugurację 2021 i nowej rundy zmierzymy się na własnym parkiecie z eWinner Gwardią Wrocław. Zapraszamy do przeczytania zapowiedzi tego spotkania. Klub z Wrocławia mimo, że może pochwalić się bogatą historią, na pierwszoligowe hale wrócił z początkiem sezonu 2018/19. Od tego czasu na tym poziomie rozgrywkowym poczyna sobie całkiem nieźle. W końcowym rozrachunku debiutanckiego sezonu ekipa z Dolnego Śląska zajęła ósmą lokatę, a poprzednie rozgrywki zakończyła na piątej pozycji. Pierwszą rundę trwającego sezonu Wrocławianie zakończyli zaraz za podium, na czwartym miejscu z dorobkiem 29 punktów. W pierwszych czternastu meczach odnieśli 9 zwycięstw i 5 porażek. Spoglądając na pozycję i dorobek punktowy naszych środowych rywali to oni wydają się faworytem, jednak przyjrzyjmy się bliżej poczynaniom "Gwardzistów" w bieżących rozgrywkach.

Czytaj więcej: 1L: AZS AGH Kraków czeka trudna...

XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera

160518pal187 1561736388 6388Chcesz zobaczyć puchar za mistrzostwo świata z 1974 roku? Obejrzeć pamiątki po wspaniałej drużynie Huberta Jerzego Wagnera czy mieć szansę zobaczyć wszystkie medale zdobyte przez polskich siatkarzy? Nic prostszego, wystarczy wybrać się do Krakowa na XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera i odwiedzić jedyną taką na świecie wystawę „Volley Bajki”.​

Czytaj więcej: XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera

facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies