Małopolski Związek Szachowy ma 80 lat

szachyTo data umowna, bo szachy w Krakowie istnieją od kilku wieków. Nie przez przypadek dyscyplinę tą nazywa się królewską grą, bo szranki stawali włodarze kraju rezydujący na Wawelu. Najstarszym polskim klubem jest Krakowski Klub Szachowy, który powstał jeszcze w czasach zaborów, w 1893 roku.
- W Krakowie wszystko jest najstarsze – mówi prezes Polskiego Związku Szachowego Adam Dzwonkowski. - Małopolska jest też jednym z najsilniejszych ośrodków w Polsce. Wychowanek MKS MOS Wieliczka Jan Krzysztof Duda jest zwodnikiem światowej klasy, jednym z liderów reprezentacji Polski, która przed rokiem zajęła trzecie miejce na świecie, co jest największym powojennym sukcesem w naszej dyscyplinie.

Czytaj więcej: Małopolski Związek Szachowy ma 80 lat

Tak to się zaczęło - Prezent od Fundacji Johana Cruyffa

boisko sp 93Niedawno minęło 5 lat odkąd Bronowice i Szkoła Podstawowa nr 93 im. Lucjana Rydla w Krakowie wzbogaciły się o fantastyczny kompleks sportowy za sprawą  Johan Cruyff Foundation. Otwarcie uświętniła reprezentacja Holandii, która Kraków obrała sobie za bazę pobytową podczas Mistrzostw Europy w 2012. W rozwinięciu przypominamy jak to się zaczynało, niedługo pokażemy jak dzięki staraniom dyrekcji wygląda teraz i jak się rozbudowało.

Czytaj więcej: Tak to się zaczęło - Prezent od Fundacji Johana Cruyffa

Mistrzostwa Świata FMX i rowerowy Puchar Świata FMB World Tour

DSC 3553Polscy kibice w TAURON Arenie Kraków mieli okazję oglądać trzy i pół godziny niesamowitych zmagań zawodników freestylowych z całego świata, połączonych z elektryzującym dance i fire show

Trzecia odsłona Diverse NIGHT of the JUMPs w Krakowie to zupełnie nowe oblicze tego wydarzenia. Pierwszy raz w Polsce Mistrzostwa Świata FMX zostaną połączone z zawodami rowerowego Pucharu Świata MTB – FMB World Tour. Podczas finałów, zobaczyliśmy zawodników z kilkunastu krajów w tym jednego z najlepszych zawodników świata jeżdżącego w światowym teamie Red Bull - Szymona Godźka.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Świata FMX i rowerowy Puchar Świata FMB World Tour

Bronowicka Siatkówka w 13. Krakowskim Biegu Sylwestrowym

image1Dziś odbył się 13 Krakowski Bieg Sylwestrowy. W samo południe z Małego Rynku wystartowali uczestnicy, którzy do wyboru mieli dwie trasy: „Smoczą piątkę” (dystans 5 km) lub „Radosną Dziesiątkę” (10 km). Na pokonanie dystansu uczestnicy mieli 90 minut. Nie wyścig z czasem był jednak najważniejszy, ale wesoła zabawa. Uczestnicy tradycyjnie wystąpili w fantazyjnych przebraniach (autorom najbardziej pomysłowych strojów zostały przyznane nagrody). Dodatkowo, każdy z uczestników obdarowany na mecie został pamiątkowym medalem a panie witane były różami.
W tegorocznej edycji Krakowskiego Biegu Sylwestrowego, wystartowały „nasze” uczestniczki. Dziewczyny z zespołów KS AGH Kraków wspieranych przez Fundację Bronowicka Siatkówka, objętych patronatem medialnym 3D-Sport, osiągnęły bardzo dobre czasy.
To już ostatni nasz news w tym roku.
Dziękujemy  wszystkim naszym wiernym czytelnikom, których grono powiększa się z każdym dniem. Ten portal tworzony jest dla Was. Korzystając z okazji, życzymy Wam wszystkim, aby nadchodzący Nowy Rok, był dla Was pełen radosnych chwil, nie tylko tych związanych z życiem sportowym. Do siego Roku!

Czytaj więcej: Bronowicka Siatkówka w 13. Krakowskim Biegu Sylwestrowym

facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies