Mistrzostwa Świata w Rock and Rollu akrobatycznym

3d dsc 4866W weekend 6-7.04.2019 roku w Krakowie, w budynkach klubu sportowego Bronowianki odbyły się mistrzostwa świata w Rock and Rollu akrobatycznym. Tancerze z wielu państw zjechali się do Polski, aby pokazać swoje umiejętności na największej takiej imprezie w całym roku. Turniej stał na wyskoim poziomie, a także organizatorzy nie zawiedli. Wszystko było przygotowane naprawdę perfekcyjnie.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Świata w Rock and Rollu akrobatycznym

Największe na świecie wydarzenie taneczne tego roku w Krakowie!

plakat puchar swiata 2019W nadchodzący weekend Kraków stanie się światową stolicą tańca! Przez najbliższe dwa dni na obiektach Bronowianki, będzie można podziwiać występy 2000 tancerzy, reprezentantów z 6 kontynentów z 35 krajów członkowskich Światowej Federacji Rock'n'Rolla Akrobatycznego!

Czytaj więcej: Największe na świecie wydarzenie taneczne tego roku w Krakowie!

Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy i Puchar Świata w Rock’n’Rollu Akrobatycznym – już za miesiąc w Krakowie!

 DSC9557 resizeJuż za miesiąc w dniach 6-7 kwietnia na obiektach Bronowianki odbędą się Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy i Puchar Świata w Rock’n’Rollu Akrobatycznym. Będzie to największe wydarzenie sportu tanecznego w roku 2019 na świecie. Organizatorzy przewidują start ok. 2000 zawodników z 35 krajów członkowskich World Rock’n’Roll Confederation. Nasza Redakcja jest Patronem Medialnym wydarzenia.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy i Puchar Świata w Rock’n’Rollu Akrobatycznym – już za...

XXIX Międzynarodowy Festiwal Szachowy Cracovia

3d dsc 3492W Krakowie rozpoczął się XXIX Międzynarodowy Festiwal Szachowy Cracovia, w który wystartowała rekordowa liczba 513 zawodniczek i zawodników z 27 państw. Podczas pierwszej edycji wystartowało kilkudziesięciu szachistów z Polski i Ukrainy. W kolejnych edycjach w Krakowie startowali m.in. późniejsi medaliści najważniejszych szachowych imprez jak Kamil Mitoń czy Jan Krzysztof Duda.

Czytaj więcej: XXIX Międzynarodowy Festiwal Szachowy Cracovia

Międzynarodowe Mistrzostwa Klasy Optimist rozegrane


web 2018 09 16 Miedzynarodowe Mistrzostwa PSKO D3 203 RH

Szwed Jonatan Roijer i Louisa Muller z Niemiec zwycięzcami Międzynarodowych Mistrzostw PSKO w Dziwnowie. Drugie miejsce trafiło do Polaków – Agnieszki Pawłowskiej i Rafała Pogorzelskiego z CHKŻ Chojnice. Na podium w kategorii kobiet uplasowała się również reprezentantka KS AZS AWFiZ Gdańsk – Ewa Lewandowska.

Czytaj więcej: Międzynarodowe Mistrzostwa Klasy Optimist rozegrane

75. edycja Tour de Pologne rozpoczyna się już 4 sierpnia

3d dsc 0067Już 4 sierpnia na Rynku Głównym w Krakowie rozpocznie się 75. edycja Tour de Pologne. Jest ona niezwykle ważna, gdyż łączy się z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Cały wyścig będzie trwał do 10 sierpnia i skończy się w Bukowinie Tatrzańskiej.

Czytaj więcej: 75. edycja Tour de Pologne rozpoczyna się już 4 sierpnia

W Krakowie rozegrano Mistrzostwa Europy Szkół w szachach

szachy2Przez tydzień w Krakowie rozgrywane były Mistrzostwa Europy Szkół w szachach, w których wystartowało 350 zawodniczek i zawodników z 18 państw. Bardzo dobrze wypadli szachiści z Małopolski, dla których była to najważniejsza impreza w tym roku.
W kategorii U-17 dziewcząt piąte miejsce zajęła Weronika Łęczek z Trzebini, w gronie n15-latków szósty był Andrzej Kulesza z Wisły Kraków, a ósmy Tomasz Musiał z Chrzanowa. Magdalena Budkiewicz ze Staniątek uplasowała się na szóstej pozycji w gronie, a jej klubowy partner Filip Wnęk był siódmy w kategorii U-13. Wród 11-latków drugą pozycję zajął Hubert Meers z Trzebini, podobnie jak Alessia Natoli z Krakowskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego, której trenerm jest prezes Małopolskiego Związku Szachowego Jan Kusina. Miesca w czoowce zajmowali ponadto Milena Gładysek z Trzebini, która była siódma w kategorii U-7 oraz Klaudia Bar z Krakowskieg Klubu Szachistów, ósma w gronie 11-latek.

Czytaj więcej: W Krakowie rozegrano Mistrzostwa Europy Szkół w szachach

Małopolski Związek Szachowy ma 80 lat

szachyTo data umowna, bo szachy w Krakowie istnieją od kilku wieków. Nie przez przypadek dyscyplinę tą nazywa się królewską grą, bo szranki stawali włodarze kraju rezydujący na Wawelu. Najstarszym polskim klubem jest Krakowski Klub Szachowy, który powstał jeszcze w czasach zaborów, w 1893 roku.
- W Krakowie wszystko jest najstarsze – mówi prezes Polskiego Związku Szachowego Adam Dzwonkowski. - Małopolska jest też jednym z najsilniejszych ośrodków w Polsce. Wychowanek MKS MOS Wieliczka Jan Krzysztof Duda jest zwodnikiem światowej klasy, jednym z liderów reprezentacji Polski, która przed rokiem zajęła trzecie miejce na świecie, co jest największym powojennym sukcesem w naszej dyscyplinie.

Czytaj więcej: Małopolski Związek Szachowy ma 80 lat

facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies