5L: Szreniawa Nowy Wiśnicz za mocna dla Dunajca Nowy Sącz

DUNWKS glowneW 5. kolejce, kobiecej V ligi mierzyły się ze sobą drużyny Dunajca Nowy Sącz oraz Szreniawy Nowy Wiśnicz. Zwycięsko z tego pojedynku wyszły nowowiśniczanki, dzięki czemu umocniły się na pozycji wiceliderek. Natomiast zawodniczki z miasta nad Dunajcem, z zerowym dorobkiem punktowym, nadal okupują ostatnią lokatę w tabeli.

Od samego początku to przyjezdne były zespołem zdecydowanie lepszym. Swoją przewagę mogły udokumentować po uderzeniu Anny Płaszczyk, ale piłka odbiła się najpierw od poprzeczki, potem od linii bramkowej, po czym wróciła w pole gry. Dopiero w 27. minucie piłkarki z Nowego Wiśnicza cieszyły się z gola. Jego autorką została grająca trenerka zespołu, która wykorzystała nieporadność defensorek i strzałem "ze szpica" umieściła futbolówkę w siatce. Objęcie prowadzenia tylko rozochociło zawodniczki Szreniawy, lecz mimo kilku dogodnych sytuacji nie zdołały po raz drugi - w pierwszej połowie - pokonać Kingi Skoczeń. Najbliżej szczęścia była Marcelina Łanocha, ale po jej kopnięciu słupek uratował podopieczne Patryka Cisowskiego.

DUNWKS 1

Dla gospodyń druga część gry rozpoczęła się w najgorszy możliwy sposób, bowiem straciły one kolejnego gola. Golkiperkę Dunajca pokonała Marcelina Łanocha, która wykorzystała karygodne zachowanie nowosądeckich obrończyń. Po tym ciosie miejscowe próbowały się jeszcze podnieść, ale w ich grze było za dużo niedokładności, a jeśli już stwarzały jakieś sytuacje podbramkowe to  albo miały źle nastawione celowniki, albo dobrze broniła Violetta Nalepka. Niewykorzystane okazje zemściły się w 78., a także w 83. minucie. Wówczas Anna Płaszczyk oraz Marcelina Łanocha ponownie umieściły piłkę w siatce. Na domiar złego "Biało-zielone" kończyły mecz w podwójnym osłabieniu. Najpierw kontuzji głowy nabawiła się Joanna Smajdor, a potem drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzała Magdalena Kowalik.

DUNWKS 2

Dunajec Nowy Sącz - Szreniawa Nowy Wiśnicz 0:4 (0:1)

Bramki: Anna Płaszczyk 27', 83', Marcelina Łanocha 47', 78'.

Żółte kartki: Magdalena Kowalik x2, Joanna Smajdor (obie Dunajec).

Czerwona kartka: Magdalena Kowalik (Dunajec - za dwie żółte).

Dunajec: Kinga Skoczeń - Martyna Majerska, Magdalena Kowalik, Kinga Oszczepalska, Emilia Ligas, Joanna Smajdor, Paulina Stafińska, Ewa Apriasz, Gloria Winiarska, Barbara Pustułka (60' Natalia Apriasz), Paulina Ligas.

Szreniawa: Violetta Nalepka - Joanna Jajeśnica, Izabela Juszczyk, Martyna Czesak, Marlena Czesak, Aleksandra Kwiatek, Marcelina Łanocha, Dominika Herma (80' Izabela Zym), Aleksandra Oświęcimka (50' Angelika Gos), Aneta Klejdysz, Anna Płaszczyk. 

Sędziował: Szymon Olchawa (Nowy Sącz).

Widzów: ok. 50.

facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies