Ekstraklasa: Remis w derbach Krakowa [Foto, wideo]

dsc1568Wszyscy wiemy, że pojedynki Wisły Kraków z Cracovią budzą wielkie emocje. Nie inaczej było tym razem. Przewidywaniom i analizom nie było końca. Faworytem tego spotkania była drużyna Kazimierza Kmiecika, jednak spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, co jest według mnie sprawiedliwym wynikiem.
 dsc1584Bramkę Biała Gwiazda strzeliła już na samym początku spotkania. W 3 minucie Rafał Boguski wywalczył piłkę na prawej stronie boiska, zgrał futbolówkę głową do Brleka, a ten precyzyjnym, mocnym uderzeniem z 25 metrów w samo okienko pokonał Sandomierskiego. Po tej bramce wydawało się, że mecz należy do Wisły. Później jednak  przestali oni kompletnie atakować i zamurowali własną bramkę. W drugiej połowie nie zmieniła się taktyka zawodników z Reymonta 22, znów zaparkowali oni autobus i nie pozwalali zawodnikom Cracovii oddać chociażby strzału. Sytuacja zmieniła się dopiero w 71 minucie, kiedy to Boban Jović popełnił błąd, który błyskawicznie wykorzystał Krzysztof Piątek, strzelając wyrównującą bramkę. Przez ostatnie 20 minut obie drużyny zdecydowały się odważniej zaatakować , co poskutkowało kilkoma groźnymi sytuacjami, między innymi strzałami Budzińskiego lub Brleka.
W następnej kolejce Wisła zagra w Chorzowie z Ruchem, a Cracovia ugości na stadionie przy Kałuży Lecha Poznań.