T1L: "Akademicy" pokonali wicelidera!

3d IMG 9066W meczu 11. kolejki Tauron 1. Ligi AZS AGH Kraków podejmował wicelidera rozgrywek, czyli MKS Avię Świdnik. Mecz zakończył się wygraną „Akademików”, a MVP spotkania został rozgrywający krakowian, Marcin Krawiecki.

Spotkanie od punktowego ataku z lewego skrzydła rozpoczął Karol Borkowski. W początkowej fazie seta akcje toczyły się punkt za punkt z niewielką przewagą na korzyść gości (3:5). Akademicy szybko nadrobili jednak niewielką dwupunktową stratę i doprowadzili do remisu (6:6). W tej sytuacji zawodnicy ze Świdnika wrzucili wyższy bieg i ponownie odskoczyli rywalom na dwa punkty (7:9). Po kilku akcjach goście uzyskali już trzypunktową przewagę, dlatego trener Andrzej Kubacki poprosił o przerwę dla swojego zespołu (10:13). To jednak nie wybiło rywali z uderzenia, a wynik na tablicy zaczął się rozjeżdżać (10:15). Szkoleniowiec #akademików poprosił o drugą przerwę. Zespół z Krakowa starał się gonić wynik, co częściowo udało się w końcówce seta (19:21). Trener Avii Świdnik zdecydował się więc przerwać grę. Wynik utrzymywał się na styku, ale to goście ze Świdnika doprowadzili przewagę do końca, wygrywając w pierwszej partii z wynikiem 22:25.

Drugi set rozpoczął się od punktowego ataku Kamila Kosiby z lewego skrzydła. W tej partii to jednak Akademicy wyszli na trzypunktowe prowadzenie już od początku (6:3). Goście szybko doprowadzili zaś to remisu (7:7). Po dwóch błędach zawodników ze Świdnika podopieczni Andrzeja Kubackiego ponownie odskoczyli na trzy oczka, a trener Witold Chwastyniak poprosił o czas dla swojej drużyny (10:7). Ta przerwa nie wybiła z rytmu Akademików, którzy w połowie seta zdobyli już sześciopunktowe prowadzenie. (14:8). Taki wynik utrzymywał się przez dłuższy czas, a z czasem powiększył się aż do stanu 20:12. Goście próbowali zniwelować przewagę, ale to Akademicy zagrali koncertowo i zwyciężyli w drugim secie 25:15.

Wynik trzeciej partii po przedłużonej akcji otworzyli goście ze Świdnika, ale w kolejnych trzech akcjach to Akademicy zdobywali punkty, wychodząc na dwupunktowe prowadzenie (3:1). Podopieczni Witolda Chwastyniaka szybko odrobili jednak stratę z nadwyżką (3:4). W dalszej części seta rywalizacja toczyła się punkt za punkt (5:6, 7:8). Gospodarzom udało się jednak przełamać rywala i wyjść na jednopunktowe prowadzenie (10:9). Trener Avii Świdnik zdecydował się przerwać grę. Po kilku akcjach Akademicy uzyskali dwupunktowe prowadzenie po autowym ataku zawodnika ze Świdnika (12:10). Taki stan utrzymywał się długo, aż do połowy seta, kiedy goście doprowadzili do remisu (16:16). Szkoleniowiec z Krakowa poprosił więc o przerwę dla swojego zespołu. W kolejnych akcjach rywalizacja była bardzo wyrównana, a żadna z drużyn nie mogła wyjść na dwupunktowe prowadzenie (19:18, 20:19). W końcówce to jednak goście przełamali rywala i przejęli inicjatywę, dlatego Andrzej Kubacki zdecydował się przerwać grę. (20:21). Wynik seta ciągle się wahał, ale gdy gospodarze wyszli na prowadzenie 23:22, trener Avii Świdnik poprosił o czas. Po zaciętej walce to jednak Akademicy objęli prowadzenie w meczu 2:1. 

Czwarta partia rozpoczęła się od skutecznego ataku zawodników Avii Świdnik, ale w kolejnych akcjach to podopieczni Andrzeja Kubackiego byli skuteczniejsi (3:2). Po asie serwisowym Karola Borkowskiego gospodarze wyszli nawet na dwupunktowe prowadzenie (4:2). Stopniowo ta przewaga zaczęła się powiększać do trzech punktów (8:5). Po skutecznych blokach drużyny z Krakowa przewaga stale rosła (11:7), a Witold Chwastyniak zmuszony był do przerwania gry. Przy zagrywce Karola Borkowskiego Akademicy zaczęli odskakiwać rywalom (15:10), a szkoleniowiec Avii Świdnik zdecydował się na drugą przerwę. Taki stan utrzymywał się aż do końcówki seta (19:14, 21:15, 23:19). Podopieczni Andrzeja Kubackiego pokazali siłę charakteru w końcówce, wygrywając w czwartym secie 25:21 i tym samym w całym meczu 3:1.

AZS AGH Kraków - MKS Avia Świdnik 3:1 (22:25, 25:15, 25:23, 25:21)

AZS AGH: Marcin Krawiecki, Bartosz Gomułka, Karol Borkowski, Adam Miniak, Kajetan Tokajuk, Piotr Janusz, Maciej Czyrek (libero), Jakub Dereń (libero) oraz Igor Zawadzki, Kacper Komar, Jakub Kraut, Łukasz Rymarski.

Avia: Sebastian Matula, Kamil Kosiba, Przemysław Toma, Mateusz Siwicki, Mateusz Łysikowski, Mateusz Rećko, Jakub Guz (libero), Tomasz Kuś (libero) oraz Konrad Machowicz, Łukasz Walawender, Rafał Obermeler, Maciej Walczak, Tomasz Błądziński.

Sędziowali: Paweł Kapica i Grzegorz Kaczmarzyk.

Widzów: 183.

MVP: Marcin Krawiecki (AZS AGH).

facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies