3D Sport - Wszystkie wymiary sportu

Czy ma Pan drobne, aby dorzucić mi do biletu?

 

skanowanie0311Prezentujemy poniżej ciekawy artykuł na temat kolekcjonowania biletów piłkarskich. Autorem jest Mariusz, który podziela naszą pasję zbieracza. Zapraszamy:

Czy ma Pan drobne, aby dorzucić mi do biletu?
Odwieczne pytanie, które towarzyszyło kibicom pamiętającym jeszcze wczesne lata 90-te, czas w którym uzbierać 20.000 zł na ligową potyczkę ukochanego klubu, było nie lada wyczynem.
Bilety na spotkanie piłkarskie, od kiedy forma papierowej wejściówki pojawiła się w obiegu, zmieniały się wraz z rozwojem cywilizacyjnym i postępem poligraficznym.

Od zwykłych, szarych dziś już mocno wypłowiałych pojawiających się od początku XX wieku, mających swoją niepowtarzalną historię, po te równie ładne dla oka, zauważalne już od lat 60-tych : ligowe, towarzyskie czy też z okazji meczów Reprezentacji Polski lub klubów rozrywających mecze w europejskich pucharach. Po współczesne; kolorowe cuda z herbami drużyn, dokładnymi datami i masą reklam, a kończąc na paragonach czy e-ticketach, które możemy sobie wydrukować w domu przed określoną imprezą, a następnego dnia o nich zapomnieć.
Czym jest bilet z meczu dla przeciętnego kibica ?
Zapewne wyrzuconym do kosza, wraz z innymi zbędnymi rzeczami zwykłym niepotrzebnym świstkiem, które zajmuje miejsce w kieszeni lub portfelu.
Czym jest ten magiczny papier dla kolekcjonera ?
Werner Muensterberger napisał w książce Collecting—AnUnrulyPassion (Kolekcjonerstwo — nieposkromiona pasja) … „Obserwując kolekcjonerów, szybko dostrzegamy u nich przemożną potrzebę, wręcz głód nabywania kolejnych rzeczy. (…) Osobie postronnej dziwny wydaje się nie tyle fenomen zbierania, co widowisko, jakie robi z siebie wielu kolekcjonerów — ich emocjonalne zaangażowanie w pogoń za przedmiotem pożądania, euforia lub udręka, gdy w końcu go nabędą lub nagle utracą…. ”.
Do dziś nie wiem, co jest dla kolekcjonera ważniejsze: chęć posiadania danego eksponatu czy może usilne staranie, aby ten przedmiot zdobyć.
Pisząc ten artykuł zastanawiałem jaką on ma przybrać formę, aby zainteresować każdego fana piłki, który do tej pory, choć miał styczność z pamiątkami sportowymi, to w zrozumiały sposób nie traktował ich jako potencjalne hobby.
Strona internetowa www.kolekcjabiletow.pl i Fanpage powstały, by zarażać do kolekcjonowania pamiątek sportowych, bo one zawsze pozostaną, a wraz z mijającym czasem tworzą swoją niepowtarzalną historię.
Ten spichlerz zbioru pamiątek , które kompletuję już od 20 lat, niech będzie inspiracją i impulsem do kolekcjonerstwa.

013 576x1024skanowanie0001

skanowanie0034

skanowanie026954d6770514b74

skanowanie02801

skanowanie0311

 

 

REKLAMA 3D-SPORT.PL (test)

facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies