3L: Entliczek pentliczek – lubelski stoliczek...

IS DSC7153Tabela rozgrywek zamieszczona na stronie Lubelskiego Związku Piłki Nożnej jasno i wyraźnie pokazuje, że drużyną premiowaną awansem z pierwszego miejsca jest… Motor Lublin. Problem w tym, że awans przysługuje tylko pierwszej drużynie w tabeli, a Motor jest… drugi.

Nie pierwszy to w Polsce przypadek, gdy kwestie awansów rozstrzyga się przy „zielonym stoliku” Polska piłka nożna od lat zmaga się ze zjawiskiem korupcji, czy dziwnych interpretacji regulaminów. Na dobrą sprawę możnaby napisać jeden nadrzędny punkt do regulaminów wszystkich rozgrywek - „Wy sobie grajcie, wygrywajcie a o tym kto awansuje – zdecydujemy my”. I punkt drugi tego nad regulaminu – kwestie odwołań od decyzji załatwia kierownik szatni – nie tej piłkarskiej, tylko tej z Barei „Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi?”

Rozgrywki nie zostały dokończone z powodu epidemii. OK. Epidemii nikt przewidzieć nie mógł, tego, że rozgrywki mogą być niedokończone z jakiegoś powodu – można było przewidzieć i o dziwo przewidziano! Wszystkie znaki na ziemi i niebie łącznie z regulaminem rozgrywek i interpretacjami prawnymi jakie zlecił Hutnik – wskazują na to, że prawo awansu w wyniku przedwczesnego zakończenia rozgrywek wywalczył Hutnik! Skoro tak – to awansuje… Motor – no bo nie mamy Waszego płaszcza i co nam zrobicie?

Obawiam się, że nic. Co prawda prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej – zapowiedział walkę o poszanowanie prawa i regulaminów, ale obawiam się, że arcymistrz słowa pisanego, skończy swoją walkę na pisaniu felietonów. I nie dlatego by brakło Panu prezesowi chęci czy odwagi tylko dlatego, że tu faktycznie niewiele może.

Dużo może inny prezes. Tyle, że ten woli komentować na twiterze „aferę Kazika”. W kwestii awansu wypowiedział się, publikując „regulamin” – który jak słusznie zauważyli internauci napisany został… 16 maja 2020 roku…

I w tym wszystkim, żal mi tylko kibiców Motoru. Będą musieli znosić wytykanie palcami, że ich drużyna wywalczyła awans nie na boisku, tylko przy zielonym stoliku.

Oficjalna tabela widniejąca (jeszcze) na stronie Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.

Screenshot 2020 05 18 Tabele LZPN

facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies