Regaty o Puchar Dzielnicy Wisła – 56 jachtów ścigało się w ten weekend w stolicy

W pierwszy weekend lata puchar dzielnicy wisla 21 23 06 2019 gwidon libera 9E0A2131rozegrano drugą edycję regat o Puchar Dzielnicy Wisła Wystartowało w niej 56 załóg i prawie 200 zawodników.

Puchar w regatach Mistrzów trafił w ręce załogi KidsCore AZS UW Team ze sternikiem Bartłomiejem Szotyńskim. Pierwsze miejsce na podium w Pucharze Wianków wywalczyła załoga Pol377 Team Politechnika Gdańska, ze sternikiem Marcinem Styborskim.

- Siedem wyścigów, 56 załóg, prawie 200 zawodników, tysiące kibiców na warszawskim bulwarze. Tak duże zainteresowanie regat pokazuje jak potrzebna jest oferta i infrastruktura żeglarska w Stolicy! Zawody przebiegły bezpiecznie, zawodnicy, mimo że w większości przypadków po raz pierwszy ścigali się na Wiśle dali popis swoich regatowych umiejętności – podsumowuje Kasper Orkisz, pomysłodawca Regat o Puchar Dzielnicy Wisła. Druga edycja regat okazała się ogromnym sukcesem. Nie spoczywamy jednak na laurach, już teraz planujemy kolejną edycję. Chcemy spowodować, że żagle na stałe wpiszą się w krajobraz Wisły w Warszawie – dodaje.

Źródło: AW

facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies