BASKET LIGA KOBIET: Wisła wygrywa kolejny ligowy mecz

3D DSC 4648Po porażce z Familią Schio koszykarki Wisły Can-Pack Kraków pokonały na własnym parkiecie zespół Pszczółka Polski-Cukier AZS Lublin 75:66 (19:17, 22:18, 20:13, 14:18).
Pierwsza kwarta, wygrana została przez Wiślaczki w ostatnich sekundach, ponieważ drużyna z Lublina z wyniku 9:16 wyszła na prowadzenie 17:16 i tylko dzięki rzutowi za trzy Rodriguez zawodniczki z Krakowa schodziły na krótką przerwę z prowadzeniem. W drugiej kwarcie, podobnie jak w pierwszej, obie drużyny grały bardzo wyrównanie. Ale i tym razem górą wyszła Wisła Can-Pack, ustalając wynik w samej końcówce na 41:35. Po przerwie, w trzeciej kwarcie bezkonkurencyjne były już koszykarki Krzysztofa Szewczyka. Zwycięstwo 20:13 i prowadzenie w całym meczu 61:48 chyba jednak dało za dużo spokoju gospodarzom, ponieważ w ostatniej kwarcie uległy one "Pszczółce" 14:18. Mimo porażki w ostatniej części meczu, koszykarki spod Wawelu wygrały ostatecznie 75:66.

Bardzo dobry mecz rozegrała Maurita Reid, która popisała się triple-doublem, notując 10 punktów, 14 zbiórek i 11 asyst. Na ten moment, Wisła Can-Pack znajduje się na pierwszym miejscu, wyprzedzając drugie Artego Bydgoszcz jednym punktem. Z kolei drużyna z Lublina plasuje się na miejscu siódmym, mając tyle samo punktów co Investin The West AZS AJP Gorzów

4.11.2017,  Basket Liga Kobiet

Wisła Can Pack Kraków - Pszczółka Polski-Cukier AZS Lublin 75:66 (19:17, 22:18, 20:13, 14:18)

Wisła Can Pack Kraków: Leonor Rodriguez 27, Sonja Greinacher 15, Maurita Reid 10, Cheyenne Parker 9, Giedré Labuckiené 6, Klaudia Niedźwiedzka 6, Magdalena Ziętara 2, Julia Natkaniec 0

Trener: Krzysztof Szewczyk

Pszczółka Polski-Cukier Lublin: Marta Witkowska 17, Dajana Butulija 13, Feyonda Fitzgerald 12, Kateryna Dorogobuzowa 10, Agata Dobrowolska 6, Dorota Mistygacz 4, Martyna Cebulska 4, Aleksandra Kędzierska 0

Trener: Wojciech Szawarski