Euroliga Kobiet: Faworytki przegrywają z Białą Gwiazdą

3D IMG 4617Sensacyjną porażkę odniosły w pierwszym meczu w nowym roku zawodniczki CB Avenidas Salamanca. W Eurolidze Kobiet przegrały one bowiem z krakowską Wisłą 52:48 (20:13, 13:12, 13:11, 6:12) i tym samym odniosły porażkę w drugim meczu z rzędu w europejskich rozgrywkach.

Już w pierwszej kwarcie Polki zrobiły sobie dużą przewagę, właściwie miażdżąc przeciwniczki. Przegrywały jedynie przez pierwszą minutę partii, aby potem całkowicie przejąć nad nią kontrolę. W drugiej kwarcie nie było już tak wesoło, Hiszpanki mocno przycisnęły koszykarki spod Wawelu, ale ostatecznie i tę kwartę udało się wygrać gospodyniom, podwyższając jeszcze swoją przewagę w meczu. Następna kwarta ułożyła się bardzo podobnie jak ta poprzednia. Znów dużo niepewności, znów dużo nerwów, ale koniec końców udało się zawodniczkom z Krakowa odnieść zwycięstwo i w tej partii, a to głównie dzięki Tamarze Radocaj, która świetnym rzutem za trzy w końcówce kwarty wyprowadziła swój klub na prowadzenie. Ostatnia kwarta to już całkowite odmienione oblicze tego spotkania. Nieprawdopodobnie nieskuteczna była Wisła, która rzuciła tylko 6 punktów, ale przy drugim koszu nie było wiele lepiej. Hiszpanki odrobiły część straty, ale na całość nie starczyło czasu, dzięki czemu Polki mogą cieszyć się z drugiego zwycięstwa w tych rozgrywkach.

Niestety nie obyło się bez negatywnego aspektu tego meczu. Kiedy do końca spotkania zostały 2 minuty i 19 sekund trafiona ręką została Giedre Labuckiene, zdecydowanie najlepsza, razem z Leonor Rodriguez, zawodniczka Wisły w tym spotkaniu, i upadła na parkiet. Zeszła z pomocą koleżanek z zespołu i służby medycznej, nie wiemy jednak jeszcze na razie, czy jest to bardzo poważna kontuzja, czy tylko chwilowe wykluczenie.

W następnym spotkaniu Wisła Can-Pack zagra w BLK z PGE MKK Siedlce w hali w Krakowie.