BASKET LIGA KOBIET: Biała Gwiazda wygrywa, ale ... [Foto, Wideo]

3D IMG 4937W sobotę, 6 stycznia swój mecz w Basket Lidze Kobiet rozgrywała drużyna Wisły Can-Pack Kraków. Podejmowała ona na własnej hali PGE MKK Siedlce, czyli drużynę, z którą krakowianki odniosły jedyną porażkę w sezonie. I rzeczywiście, na początku wydawało się, że druga przegrana jest bardzo blisko.

Cały mecz zakończył się zwycięstwem Wiślaczek 74:66 (12:21, 20:12, 28:12, 14:21), ale przewagę koszykarki z Krakowa wypracowały dopiero w trzeciej kwarcie. W pierwszej partii zostały bowiem całkowicie zdominowane przez zawodniczki z Siedlec. Były bardzo nieskuteczne w ataku i niedokładne w obronie, co poskutkowało wynikiem 12:21. W drugiej kwarcie gospodynie na początku grały tak samo źle, jak wcześniej, ale tuż przed przerwą obudziły się i udało im się zmniejszyć stratę do jednego oczka. Po przerwie w końcu widzieliśmy Wisłę, jaką chcielibyśmy oglądać w lidze. Grały bardzo dobrze i udało im się wyjść na gigantyczną przewagę, której mimo znów słabszej gry w czwartej kwarcie, nie dało się zaprzepaścić.