Euroliga Kobiet: Emocjonujące spotkanie przy R22

3D IMG 5329 001Niebywale ciekawe widowisko zapewniły nam dziś koszykarki Wisły Can-Pack Kraków i Yakin Dogu Universiteti. Zacięty i pełen zwrotów akcji mecz zakończył się zwycięstwem gości 82:74 (31:15, 17:18, 18:14, 16:27).

Jedyna część spotkania, która nie wyszła zawodniczkom z Krakowa, to pierwsza kwarta. Krakowianki były bardzo nieskuteczne pod koszem, na co jednak duży wpływ mogła mieć na pewno świetna gra w obronie Turczynek. Jednocześnie bardzo celnie rzucały goście, więc nie dziwi chyba nikogo gigantyczna przewaga po pierwszych dziesięciu minutach. Druga kwarta to juz odwrócenie ról. Dzięki bardzo dobrze grającej w tym meczu Mauricie Reid, która na początku tej drugiej partii pociągnęła swój zespół do walki, sama rzucając z bardzo trudnych pozycji, Wiśle udało się nawet wygrać tę kwartę, ale nie na tyle, aby znacznie zmniejszyć swoją stratę do Yakin Dogu. Po przerwie Wiślaczki poszły za ciosem i zmniejszyły stratę do 6 punktów, ale w pewnym momencie wszystkie ich rzut zaczęły lądować na obręczy, co wykorzystały koszykarki z Turcji. Zbierały każdą piłkę i wychodziły z bardzo szybką kontrą, która kończyła się punktami. Czwarta kwarta to już prawdziwy rollercoaster. Zawodniczki spod Wawelu miały osiemnastopunktową stratę do gości, jednak kiedy zegar wskazywał dwie minuty do końca meczu, ta strata wynosiła już tylko sześć punktów. Bardzo blisko było sensacji, ale w decydujących momentach osobiste błędy zawodniczek z Krakowa zadecydowały o takim wyniku.

W następnej rundzie Euroligi Wisła zmierzy się na wyjeździe z BLMA, a Yakin Dogu Universiti podejmie Fenerbahce Stambuł również nie na swojej hali.

3D IMG 5366 001

17.01.2017,  Euroliga Kobiet

Wisła Can-Pack Kraków - Yakin Dogu Universiteti 74:82 (15:31, 18:17, 14:18, 27:16)

Wisła Can-Pack Kraków: Cheyenne Parker 18, Leonor Rodriguez 14, Sonja Greinacher 10, Magdalena Ziętara 9, Maurita Reid 9, Klaudia Niedźwiedzka 5, Tamara Radocaj 5, Farhiya Abdi 4, Giedre Labuckiene 0

Trener: Krzysztof Szewczyk

Yakin Dogu Universiteti: Jantel Lavender 23, Kayla Mc Bride 23, Sandrine Gruda 17, Elin Eldebrink 7, Olcay Cakir Turut 4, Courtney Vandersloot 4, Cansu Koksal 2, Quanitra Hollingsworth 2,

Trener: Zafer Kalaycioglu