E: Rafał Strączek SHOW!

STMBBT 20211211 glowneGodnie z własnymi kibicami pożegnali się piłkarze Stali Mielec, którzy pokonali Bruk-Bet Termalicę Nieciecza, 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Fabian Piasecki, ale bohaterem spotkania został Rafał Strączek. 22-letni golkiper, gdy gospodarze grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Krystiana Getingera, dwukrotnie obronił rzut karny.

Od początku to drużyna prowadzona przez trenera Adama Majewskiego prowadziła grę, a swoją przewagę udokumentowała w 21. minucie. Wówczas na listę strzelców wpisał się Fabian Piasecki. Były napastnik Śląska Wrocław wykorzystał idealnie podanie od Kokiego Hinokio i precyzyjnym strzałem pokonał Tomasza Loskę. Warto dodać, że początek tej akcji dała świetna interwencja Marcina Flisa. Obraz gry uległ zmianie dopiero tuż przed przerwą, kiedy to czerwoną kartką został ukarany Krystian Getinger. Kapitan "Biało-niebieskich" ręką zatrzymał strzał Wiktora Biedrzyckiego, który niechybnie zmierzał do bramki. Jakby tego było mało sędzia Sebastian Jarzębak podyktował rzut karny dla "Słoni". Do stojącej piłki podszedł Piotr Wlazło, lecz uderzył tak fatalnie, że Rafał Strączek bez problemu złapał futbolówkę.

STMBBT 20211211 1

Zaraz po wznowieniu niecieczanie wywalczyli kolejną "jedenastkę"; Bozhidar Chorbadzhiyski sfaulował Marcina Wasielewskiego. Tym razem ciężar zdobycia gola na swoje barki wziął Muris Mešanović. 31-latek również go nie udźwignął. Wprawdzie uderzył lepiej niż jego poprzednik, ale golkiper Stali fantastycznie wyczuł jego intencje i przeniósł piłkę nad poprzeczką. Stal podbudowana takim obrotem spraw postanowiła nieco odważniej ruszyć do przodu. Jeden z takich wypadów mógł zakończyć się podwyższeniem prowadzenia, jednak dobrze ustawiony Tomasz Loska pewnie zatrzymał strzał głową Mateusza Żyry. Goście swoją ostania szansę na wyrównanie mieli 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Wówczas ich bośniacki napastnik uderzył w kierunku niemal pustej bramki, lecz Marcin Flis wyręczył Rafała Strączka i dalekim wybiciem futbolówki zażegnał niebezpieczeństwo.

STMBBT 20211211 2PGE FKS Stal Mielec - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 (1:0)

Bramka: Fabian Piasecki 21'.

Żółte kartki: Mateusz Żyro, Rafał Strączek - Michal Hubínek, Mateusz Grzybek.

Czerwona kartka: Krystian Getinger (Stal - za zagranie ręką).

Stal: Rafał Strączek - Mateusz Żyro, Bozhidar Chorbadzhiyski, Mateusz Matras, Marcin Flis, Krystian Getinger - Maksymilian Sitek (87' Adrian Szczutowski), Koki Hinokio (69' Maciej Urbańczyk), Grzegorz Tomasiewicz, Mateusz Mak (59' Albin Granlund) - Fabian Piasecki (87' Jonathan de Amo).

Bruk-Bet Termalica: Tomasz Loska - Mateusz Grzybek (75' Martin Zeman), Filip Modelski, Wiktor Biedrzycki, Artem Putiwcew, Marcin Wasielewski - Muris Mešanović, Michal Hubínek (65' Roman Gergel), Piotr Wlazło, Samuel Štefánik (87' Sebastian Bonecki) - Kacper Śpiewak.

Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom).

W 41. minucie Piotr Wlazło (Bruk-Bet Termalica) nie wykorzystał rzutu karnego (Rafał Strączek obronił).

W 53. minucie Muris Mešanović (Bruk-Bet Termalica) nie wykorzystał rzutu karnego (Rafał Strączek obronił).