1LF: Pewne zwycięstwo BSF-u

BSF BochniaBSF ABJ Bochnia pokonał AZS AWF Profi Sport Wrocław 7:1 i znów jest w czołówce tabeli 1 Polskiej Ligi Futsalu. Bochnianie byli zdecydowanym faworytem tego spotkania, ponieważ rywal nie zdobył jeszcze ani jednego punktu, odkąd gra na zapleczu Ekstraklasy. Może dlatego oczekiwano wysokiego zwycięstwa, efektownych akcji i ładnych goli. Choć w końcu do tego doszło, to w opinii większości zdecydowanie zbyt późno.

Goście są zespołem walczącym o utrzymanie na poziomie pierwszej ligi, więc musieli coś wymyślić, by w Bochni nie stracić kilkunastu bramek. Postanowili, że będą wysoko bronić, utrudniając tym samym gwiazdom BSF-u ofensywne poczynania. Udało im się to, bo choć w 5. minucie Arkadiusz Budzyn wyprowadził miejscowych na prowadzenie, to gdyby nie wspaniała dyspozycja w bramce Jakuba Smolenia AZS AWF mógł napsuć gospodarzom sporo krwi. Wobec powyższego w przerwie trener Marcin Waniczek urządził swoim podopiecznym pogadankę tak dosadną, że jej treść słychać było na drugim końcu miasta. Pomogło. W drugiej połowie Mateusz Matlęga po solowej akcji zdobył drugą bramkę, a niewiele później Krystian Lewicki sprawił, iż BSF był pewny zwycięstwa. Z gości uszło powietrze, dzięki czemu gospodarze zdobywali kolejne bramki, w większości po ładnych akcjach i technicznych uderzeniach. Swoimi umiejętnościami znów zaimponował Jakub Smoleń, który obronił rzut karny. Warto dodać, że w drużynie z Bochni nie mogli zagrać: Kamil Rynduch, Daniel Bukowiec oraz Krystian Jaszczyński.

- Mimo wszystko z tego meczu należy wyciągnąć pozytywy. Po pierwsze mamy trzy punkty, po drugie do formy wraca nasz bramkarz Jakub Smoleń, wreszcie po trzecie obiecujący debiut zaliczył 17-letni Paweł Gawłowicz - powiedział szkoleniowiec BSF ABJ Marcin Waniczek.

BSF ABJ Bochnia - AZS AWF Profi Sport Wrocław 7:1 (1:0)

Bramki: Arkadiusz Budzyn 5', Mateusz Matlęga 22', 35', Krystian Lewicki 30', Konrad Łękawa 32', 37', Dawid Porębski 34' - Jakub Krej 33'.

Żółta kartka: Odoardo Franceschini (AZS AWF).

BSF ABJ: Jakub Smoleń, Wojciech Stefaniak - Piotr Matras, Konrad Łękawa, Maciej Wołoszyn, Mateusz Matlęga, Paweł Gawłowicz, Dawid Porębski, Łukasz Noga, Krystian Lewicki, Arkadiusz Budzyn, Jakub Maślak.

AZS AWF: Jakub Piesiak - Sebastian Leśniewski, Marcin Gołębiowski, Jakub Schreiber, Oleg Vlasik, Dominik Duda, Piotr Duda, Odoardo Franceschini, Jakub Krej, Dawid Płaczek.

Sędziowali: Tomasz Frąk (Ostrowiec Świętokrzyski), Marcin Sprzęczka (Ostrowiec Świętokrzyski), Rafał Gnutek (Bochnia).

Widzów: bez udziału publiczności.