F1L: Pogrom w wykonaniu Puszczy Niepołomice

PUNARK glownePo raz drugi w ostatnim tygodniu, na stadionie w Niepołomicach, spotkały się miejscowa Puszcza oraz Arka Gdynia. W pucharowym starciu lepsi okazali się gdynianie, którzy wygrali 5:2. Dziś było zupełnie inaczej, bowiem podopieczni trenera Tomasza Tułacza wzięli srogi rewanż i pokonali "Żółto-niebieskich", aż 4:0. Gole dla "Żubrów" zdobyli Szymon Kobusiński (dwa), Haris Memić (samobój) oraz Marcin Stefanik.

Pierwsza połowa zostanie zapamiętana główne z dwóch okazji, po których to piłkarze Puszczy trafili w słupek; nic więcej ciekawego się w niej nie działo. Natomiast premierowe minuty drugiej odsłony gry to koncert w wykonaniu miejscowych. Na początek świetną indywidualną akcję Jakuba Bartosza mierzonym strzałem wykończył Szymon Kobusiński. Chwilę później po dośrodkowaniu z lewej strony Haris Memić chciał wybić piłkę poza pole karne, ale zamiast tego wpakował ją do własnej bramki. Dokładnie w momencie upłynięcia 60. minuty niepołomiczanie prowadzili już trzema golami. Na listę strzelców wpisał się Marcin Stefanik, który pewnie wykorzystał rzut karny za zagranie ręką jednego z zawodników Arki. Dzieła zniszczenia "Śledzi" dopełnił autor premierowego trafienia. Były gracz Lechii Zielona Góra wyszedł sam na sam z Danielem Kajzerem i bez problemów pokonał go mocnym strzałem w długi róg. Tym samym zawodnicy z Małopolski wygrali siódme spotkanie w obecnym sezonie Fortuna 1 Ligi, a "Arkowcy" po raz piąty zaznali goryczy porażki.

PUNARK 1

Puszcza Niepołomice - Arka Gdynia 4:0 (0:0)

Bramki: Szymon Kobusiński 46', 71', Haris Memić 55' (s), Marcin Stefanik 60' (k).

Żółte kartki: Jakub Bartosz, Szymon Kobusiński, Erik Čikoš, Tomasz Mucha - Adam Deja.

Puszcza: Mateusz Górski - Erik Čikoš, Ivan Hladík, Edgaras Žarskis (56' Marcin Stefanik), Marcel Pięczek - Jakub Bartosz (81' Mateusz Wyjadłowski), Jakub Serafin, Karol Knap, Hubert Tomalski (64' Michał Rakoczy), Sebastian Górski (81' Tomasz Mucha) - Szymon Kobusiński (81' Jewhen Radionow).

Arka: Daniel Kajzer - Damian Ślesicki (46' Kacper Skóra), Paweł Sasin, Adam Danch, Haris Memić, Luis Valcarce - Adam Deja, Mikołaj Łabojko (56' Artur Siemaszko), Christian Alemán (46' Marcus Vinícius), Mateusz Żebrowski (83' Kamil Mazek) - Łukasz Wolsztyński.

Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin).

Widzów: bez udziału publiczności.