F1L: Stal Mielec pewnym krokiem zmierza po awans

STMPOD głowneW hicie 20. kolejki Fortuna 1 Ligi mierzyły się ze sobą Stal Mielec oraz Podbeskidzie Bielsko-Biała. Emocjonujące spotkanie, w którym praktycznie niczego nie brakowało zakończyło się wygraną mielczan, 2:1. Na listę strzelców wpisali się Mateusz Żyro, Mateusz Mak (Stal) oraz Łukasz Sierpina (Podbeskidzie).

Pojedynek z bardzo wysokiego "C" rozpoczęli gospodarze, którzy po pierwszym kwadransie prowadzili różnicą dwóch goli. Pierwszego zdobył Mateusz Żyro, który świetnie zamknął dośrodkowanie z rzutu rożnego, a drugiego Mateusz Mak. Zdobywca Mistrzostwa Polski z Piastem Gliwice wszedł w pole karne "Górali" i mocnym strzałem nie dał żadnych szans golkiperowi z Bielska-Białej. Praktycznie od tej pory to "Górale" przejęli inicjatywę. Podopieczni trenera Krzysztofa Brede bardzo długo bili głową w mur, bo albo świetnie spisywał się Damian Primel, albo brakowało im skuteczności. Stratę zmniejszyli dopiero po tym jak, w 43. minucie, Łukasz Sierpina wykorzystał rzut karny; choć i tutaj golkiper "Biało-niebieskich" był bliski skutecznej interwencji.

STMPOD tekst 2

W drugiej połowie przyjezdni za wszelką cenę próbowali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale mielczanie bardzo mądrze się bronili. Do tego wyprowadzali groźne kontrataki. Kilka z nich mogło zakończyć sę powodzeniem, lecz Martin Polaček pokazał, że jest jednym z najlepszych bramkarzy w Fortuna 1 Lidze; pokonać próbowali go Bartosz Nowak, czy też Andreja Prokić. Z kolei Grzegorz Tomasiewicz w bezmyślny sposób próbował wymusić rzut karny, a więcej pożytku byłoby gdyby uderzył na bramkę rywali. Warto dodać, iż od 77. minuty podopieczni trenera Dariusza Marca mieli ułatwione zadanie, bo czerwoną kartką został ukarany Filip Modelski. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie, dzięki czemu Stal, przynamniej do końca spotkania Wigry Suwałki - Warta Poznań, została liderem pierwszoligowych rozgrywek.