F1L: Efekt nowych mioteł zadziałał w Nowym Sączu!

SANSTM glownePrzed meczem ze Stalą Mielec kibice Sandecji Nowy Sącz zastanawaili się jak będą wyglądali piłkarze ich ukochanej drużyny po zmianie trenera Tomasza Kafarskiego na duet Marcin Jałocha - Piotr Świerczewski. Okazało się, że nowosądeczanie spisali się bardzo dobrze, dzięki czemu pokonali mielczan i choć na chwilę oddalili się od strefy spadkowej.

Jednak pierwsze minuty należały do gości; oni byli częściej przy piłce, oni kontrolowali przebieg gry, ale nie mieli z tego efektu w postaci zagrożenia pod bramką strzeżoną przez Daniela Bielicę. W tym czasie "Biało-czarni" skupili się głównie na obronie, ale gdy tylko nadarzyła się okazja to bez wahania ją wykorzystali. Tak właśnie było w 23. minucie, kiedy to rzut karny wywalczony przez Macieja Korzyma na gola zamienił Michal Piter-Bučko (słowacki defensor już dziewiąty raz w tym sezonie wpisał się na listę strzelców - przyp. red.). Nieco więcej niż 600 sekund później popularny "Korzeń" sam trafił do siatki. Po znakomitym dośrodkowaniu Damiana Chmiela, 32-latek strzałem głową nie dał żadnych szans Jakubowi Wrąblowi. "Biało-niebiescy" tuż przed przerwą zmniejszyli straty. Uczynili to za sprawą Bartosza Nowaka, który mocnym, mierzonym uderzeniem zamknął piękną, zespołową akcję.

SANSTM 1

Po zmianie stron obraz gry był taki jaki wszyscy przewidywali. Podopieczni trenera Dariusza Marca atakowali i trzeba powiedzieć, że w paru sytuacjach niewiele zabrakło, by doprowadzili do wyrównania. Najbliżej szczęścia byli Michał Żyto oraz Andreja Prokić. Zarówno pierwszego oraz drugiego powstrzymał Daniel Bielica; szczególnie interwencja po uderzeniu Serba wywołała zachwyt wśród kibiców zebranych przy #K47. Natomiast nowosądeczanie mądrze im przeszkadzali, a także w odpowiednich momentach sami próbowali zagrozić bramce rywali. Kilka razy im się to udało, lecz albo brakowało skuteczności, albo dobrze spisywała się defensywa mielczan. Tym samym wynik do końca nie uległ już zmianie i to "Biało-czarni" cieszyli się z arcyważnych trzech punktów.

SANSTM 2

Sandecja Nowy Sącz - Stal Mielec 2:1 (2:1)

Bramki: Michal Piter-Bučko 24' (k), Maciej Korzym 34' - Bartosz Nowak 43'.

Żółte kartki: Marcin Flis, Adrian Danek, Daniel Bielica - Mateusz Bodzioch, Maciej Domański.

Sandecja: Daniel Bielica - Adrian Basta, Dawid Szufryn, Michal Piter-Bučko, Marcin Flis - Damian Chmiel (74' Adrian Danek), Radosław Kanach, Bartłomiej Kasprzak (56' Michał Walski), Dominik Kun - Maciej Korzym, Mateusz Klichowicz (63' Kamil Ogorzały).

Stal: Jakub Wrąbel - Szymon Stasik, Mateusz Żyro, Mateusz Bodzioch (46' Lukáš Bielák), Krystian Getinger - Mateusz Mak (69' Andreja Prokić), Grzegorz Tomasiewicz (79' Robert Dadok), Maciej Urbańczyk, Bartosz Nowak, Maciej Domański - Michał Żyro.

Sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław).

facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies