ECL: Znakomity start słowackiej MŠK Žiliny

3d DSC 2788Znakomity debiut w kwalifikacjach do nowych rozgrywek - Liga Konferencji Europy - zanotowała MSK Žilina. Słowacy nie dali najmniejszych szans gruzińskiej Dali Gori, którą rozgromili aż 5:1. Festiwal strzelecki, w 6. minucie, rozpoczął Benson Anang, który wykończył piękną akcję całego zespołu. Chwilę później jego wyczyn skopiował Dávid Ďuriš i tym samym gospodarze do przerwy prowadzili różnicą dwóch goli.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Nadal to miejscowi byli stroną przeważającą, czego efektem były trzy kolejne gole. Zdobyli je Vahan Bichakhchyan (z rzutu karnego), ponownie Dávid Ďuriš oraz Taofiq Jibril. Honor gości uratował Andro Nemsadze. 23-letni Gruzin popisał się przepięknym uderzeniem, po którym Samuel Petráš tylko patrzył jak piłka wpada do strzeżonej przez niego bramki.

3d DSC 2686

MŠK Žilina - FC Dila Gori 5:1 (2:0)

Bramki: Benson Anang 6', Dávid Ďuriš 24', 64', Vahan Bichakhchyan 56' (k), Taofiq Jibril 82' - Andro Nemsadze 84'.

Żółte kartki: Adrián Kaprálik, Jakub Paur, Miroslav Gono - Alef Santos de Araujo, Ramaric Etou.

MŠK: Samuel Petráš - Matúš Rusnák, Ján Minárik, Jakub Kiwior, Benson Anang - Miroslav Gono, Enis Fazlagić (67' Patrik Myslovič), Vahan Bichakhchyan (57' Ján Bernát) - Adrián Kaprálik (67' Adam Goljan), Jakub Paur (57' Taofiq Jibril), Dávid Ďuriš (81' Timotej Jambor).

FC Dila: Luka Gugeshashvili - Wanderson Henrique do Nascimento Silva (65' Andro Nemsadze), Davit Maisashvili, Ramaric Etou, Alef Santos de Araujo - Amos Nondi, Irkali Bidzinashvili, Tsotne Mosiashvili (58' Revaz Chiteishvili) - Ousmane Camara (65' Irakli Bugridze), Tornike Kapanadze (76' Petar Zubak), Paata Gudushauri.

Sędziował: Trustin Farrugia Cann (Malta).