3D w trasie: podsumowanie weekendu [22.04 - 25.04]

To był typowo piłkarski weekend dla naszej redakcji. Rozpoczęty już w piątek, zakończony "dopiero" w poniedziałek. Liczby? 8 spotkań i prawie 1200 przebytych kilometrów. Zapraszamy na małe podsumowanie naszych wojaży. Chronologicznie.

I liga: Sandecja Nowy Sącz - Arka Gdynia 0:1

3D DSC1310

[RELACJA]

MECZ II - CHORZÓW

W piątek, w Lubinie Ruch Chorzów wysoko przegrał z Zagłębiem 4:1. Kilkanaście godzin później, w sobotnie przedpołudnie rezerwy chorzowskiego klubu, przy Cichej podjęły Szombierki Bytom, a drugi "garnitur" przywdziało kilku z piłkarzy, którzy dzień wcześniej przyglądali się naocznie ekstraklasowej porażce - czy to z ławki rezerwowych (Skaba oraz Szyndrowski), czy też z poziomu murawy. W Lubinie kwadrans na boisku spędził Michał Efir, znacznie mniej czasu miał Artur Lenartowski, który zameldował się dopiero w 89 minucie. Po powrocie do Chorzowa, cała czwórka zagrała od pierwszej minuty w meczu rezerw. Żaden z nich z pewnością nie będzie miło wspominać minionego weekendu. Porażka w Lubinie (4:1), porażka również w meczu rezerw (1:3), przy bilansie 2:7. Na dodatek w starciu z Szombierkami, przy stanie 1:2 - w 65' Efir nie wykorzystał karnego, a już dwie minuty później Skaba ponownie wyjmował futbolówkę z siatki. Poniżej można zajrzeć w statystyki. Bardzo mylące (jak to często bywa). Dzięki trzem, w pełni zasłużenie zdobytym punktom Szombierki pozostają w grze o utrzymanie, tracąc do miejsca gwarantującego trzecioligowy byt zaledwie 1 oczko. Warto zaznaczyć, że w związku z przyszłoroczną reformą rozgrywek utrzymanie w tej grupie zapewni sobie tylko 7 zespołów. W tym momencie bytomianie zajmują ósmą pozycję. Wyprzedzający ich LKS Bełk (7 pozycja), traci do szóstego miejsca już siedem punktów, co oznacza, że batalię o zajmowaną przez Bełk pozycję śmiało można nazwać walką o "małe mistrzostwo" tej grupy.

MINI-GALERIA

23.04.2016 - Chorzów, Stadion Miejski przy ul. Cichej

III liga: grupa śląsko-opolska
Ruch II Chorzów - Szombierki Bytom 1:3 (1:1)
Marek Szyndrowski 28' - Adrian Filauer 12', Marcin Stokłosa 60' 67'
Ruch: Wojciech Skaba - Konrad Korczyński (79' Saba Jikia) , Miłosz Trojak, Marek Szyndrowski, Jakub Żmuda, Adrian Lesik, Łukasz Siedlik, Adam Setla (46' Kamil Włodyka), Przemysław Bargiel, Artur Lenartowski, Michał Efir (70' Dominik Cheba)
Szombierki: Rafał Maścibrzuch - Damian Cybul (82' Jacek Jarnot), Adrian Filauer (75' Dominik Cieszyński), Rafał Kuliński, Mateusz Lebek, Mateusz Majsner, Tomasz Rybak (42' Krzysztof Urbaniak), Dawid Skrzypiński, Michał Staszowski, Jakub Stefaniak, Marcin Stokłosa

23.04.2016 - Bielsko Biała, Stadion Miejski
Ekstraklasa: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Śląsk Wrocław 1:2 (0:1)
Adam Mójta 67' (k) - Bence Mervo 30', Ryota Morioka 47'

MECZ V - KRAKÓW (GARBARNIA)

Lider III ligi, po spektakularnym zwycięstwie z Wolanią, w którym grająć w podwójnym osłabieniu odwrócili losy meczu (z 2:1 na 2:4), tym razem nie zdobyli żadnych punktów, przegrywając wysoko na własnym boisku z Sołą Oświęcim. Mimo porażki, podopieczni Mirosława Hajdo utrzymali pierwszą pozycję, mając pięć punktów przewagi nad drugim w tabeli KSZO. W najbliższej kolejce krakowianie będą pauzować (w związku z wycofaniem się Porońca), co może wykorzystać samo KSZO (jeszcze nie pauzowało), jak i Podhale Nowy Targ oraz Soła Oświęcim, które już pauzowały i rozegrały dotąd o jedno spotkanie mniej. W przypadku zwycięstw, ekipy z Nowego Targu i Oświęcimia mogą zniwelować straty do lidera do odpowiednio 3 oraz 4 punktów. Mimo wymuszonej przerwy, bez względu na wyniki najbliższej kolejki Garbarnia utrzyma pozycję lidera.
24.04.2016 - Kraków, stadion Garbarni
III liga: grupa małopolsko-świętokrzyska
Garbarnia Kraków - Soła Oświęcim 1:4
Petar Borovicanin 52' - Paweł Cygnar 19', Igor Szopa 52', Krzysztof Hałgas 67', Jakub Snadny 76'
Garbarnia: Cabaj - Borovicanin, Moskal, Kalemba, Piszczek (69' Szymonik), Ferens (75' Cygnarowicz), Pietras (46' Kitliński), Kostrubała, Nowak, Serafin (68' Wcisło), Siedlarz
Soła: Koper - Cygnar, Drzymont, Dynarek, Furtak, Gleń (69' Ząbek), Hałgas (88' Jamróz W.), Jamróz J., Snadny (76' Knapik), Szewczyk, Szopa (90' Skiernik)

24.04.2016 - Gliwice, Stadion Miejski
Ekstraklasa: Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 3:0 (1:0)
Uros Korun 32', Mateusz Mak 81' (k), Josip Barisić 90'
Piast: Szmatuła - Mokwa, Korun, Hebert, Mraz - Murawski, Pietrowski, Zivec (73' Mak), Bukata - Barisić (90' Badia), Nespor (76' Szeliga)
Lechia: Milinković-Savić - Wojtkowiak, Janicki, Wawrzyniak - Paixao F., Chrapek, Kovacević (68' Haraslin, Krasić (82' Kobylański), Mila, Peszko (79' Stolarski) - Kuświk

MECZ VII - KRAKÓW (WISŁA)

Jesteś bramkarzem. Tracisz na wyjeździe bramkę na 2:1 w doliczonym czasie gry...Co zrobić? Pobiec przy rzucie rożnym w pole karne przeciwnika i strzelić bramkę na wagę remisu? Tak, to możliwe, co udowodnił wczoraj Sebastian Nowak. Bramkarz Termaliki, jak również wszyscy sympatycy klubu z Niecieczy zapamiętają ten mecz na bardzo długo. Co może cieszyć kibiców Wisły? Powrót Krzysztofa Mączyńskiego po ponad 4 miesięcznej przerwie.