KA: LKS Mszalnica odjechał Jedności Nowy Sącz

JEDLKS glowneW meczu Jedności Nowy Sącz z LKS-em Mszalnica długo utrzymywał się remis, ale kiedy podopieczni trenera Roberta Bulzaka wrzucili wyższy bieg to nowosądeczanie nie byli w stanie dotrzymać im kroku i ostatecznie musieli uznać wyższość gości, którzy wygrali 3:1. Piłkę do siatki skierowali Przemysław Rzeszuto, dwukrotnie Krzysztof Jasiurkowski oraz Piotr Pazgan.

Pierwsza połowa pojedynku sądeckiej Klasy A nie przyniosła zbyt wielu emocji. Piłkarze przebywali głównie w środkowej strefie boiska, przez co akcji podbramkowych było jak na lekarstwo. Jeśli już jakieś udało się wykreować to albo dobrze spisywały się defensywy obu drużyn, albo w poczynaniach atakujących brakowało dokładności, czy też celności. Wystarczy wspomnieć, iż najciekawszą sytuacją przed przerwą była kontuzja, którą odniósł Cezary Biernat. Okazała się ona na tyle poważna, że obrońca przyjezdnych nie był w stanie kontynuować gry. Na murawie zastąpił go grający trener LKS-u, Robert Bulzak.

JEDLKS 1

Natomiast druga część gry rozpoczęła się idealne dla gości, ponieważ Szymona Kościółka pokonał Przemysław Rzeszuto. Radość nowosądeczan trwała zaledwie 60 sekund, bo rzut karny na gola zamienił Krzysztof Jasiurkowski. Strata prowadzenia bardzo mobilizująco podziałała na graczy Jedności. Efektem tego były okazje Łukasza Ożóga i Szymona Michalika. Pierwszego powstrzymał bramkarz do spółki z obrońcą. Natomiast drugi musiał uznać wyższość mszlanickiego golkipera, który wygrał pojedynek sam na sam. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na podopiecznych Mirosława Rzeszuty dokładnie w momencie upłynięcia godziny gry, kiedy to idealne podanie strzelca pierwszego gola wykorzystał Piotr Pazgan i sam wpisał się na listę strzelców. 10 minut później Krzysztof Jasiurkowski po raz drugi pokonał Aleksandra Konstantego, czym przypieczętował czwarte zwycięstwo LKS-u w tym sezonie.

JEDLKS 2

Jedność Nowy Sącz - LKS Mszalnica 1:3 (0:0)

Bramki: Przemysław Rzeszuto 47' - Krzysztof Jasiurkowski 48' (k), 70', Piotr Pazgan 60'.

Żółte kartki: Piotr Basiaga - Szymon Górka.

Jedność: Aleksander Konstanty - Łukasz Ożóg, Piotr Basiaga, Jakub Farun, Maciej Łukasik, Rafał Wójs, Mateusz Rola (65' Artur Tarasek), Radosław Ożóg (80' Krzysztof Chruślicki), Przemysłąw Rzeszuto, Kamil Twaróg, Józef Bobola (55' Szymon Michalik).

LKS: Szymon Kościółek - Wincenty Jelito, Cezary Biernat (15' Robert Bulzak), Dariusz Witer, Szymon Górka, Łukasz Szlechuber, Piotr Pazgan, Adam Kocemba, Marcin Jasiński (70' Dawid Kiełbasa), Michał Janus, Krzysztof Jasiurkowski (82' Grzegorz Kalisz).

Sędziował: Hubert Kożuch (Nowy Sącz).

Widzów: ok. 125.