3L: Soła Oświęcim odrobiła straty

WIS DSC 5414alcząca o utrzymanie w lidze Soła Oświęcim, odniosła cenne zwycięstwo z Avią Świdnik. Bohaterami drużyny prowadzonej przez rekordzistę pod względem występów w Ekstraklasie, czyli Łukasza Surmę zostali Eryk Ceglarz oraz Mateusz Szela. Obaj zanotowali po jednym trafieniu.

Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy w 25. minucie objęli prowadzenie za sprawą Sebastiana Dziedzica. Wynik 0:1 utrzymał się do gwizdka kończącego pierwszą część spotkania. W przerwie spotkania vabank zagrał trener gospodarzy, który dokonał potrójnej zmiany. Była to dobra decyzja, bo w drugiej połowie gry Soła zdołała nie tylko odrobić straty, ale również przechylić szalę spotkania na swoją korzyść.IS DSC 5458

Soła Oświęcim - Avia Świdnik 2:1 (0:1)

Bramki: Eryk Ceglarz 62', Mateusz Szela 70' - Sebastian Dziedzic 25'.

Żółte kartki: Konrad Kasolik, Kamil Witkowski - Sebastian Głaz.

Soła: Bartosz Szelong – Michał Chowaniec, Marcin Szymczak (46' Paweł Rogala), Michał Rutkowski, Konrad Kasolik - Eryk Ceglarz (90' Dominik Pieprzyca), Mateusz Duda, Daniel Feruga, Mateusz Wyjadłowski, Kamil Witkowski (46' Łukasz Jaworek) - Adrian Wójcik (46' Mateusz Szela).

Avia: Piotr Piotrowski – Dawid Kuliga (84' Łukasz Strug), Przemysław Dwórzyński, Piotr Darmochwał (77' Wojciech Białek), Krystian Mroczek - Sebastian Głaz, Dominik Malua, Sebastian Dziedzic, Roman Mykytyn - Piotr Prędota, Sebastian Plesz.

Sędziował: Przemysław Białacki (Kielce).