Tuzin goli w piątkowych sparingach Hutnika Kraków

IS DSC 0729Dziś odbyły się dwa mecze kontrolne piłkarzy drugoligowego Hutnika Kraków. W pierwszym z nich zmierzyli się seniorzy i juniorzy starsi Hutnika.

Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem tych pierwszych 7:0. W pierwszej połowie "Hutnicy" zdobyli cztery gole. W 4. minucie ładnie z lewej flanki zacentrował Bartosz Tetych, a Dawid Linca skutecznie wykończył akcję. Chwilę później Krzysztof Świątek przejął piłkę i uderzył do bramki obok Kacpra Szewczyka. Na 3:0 podwyższył Przemysław Antoniak po dograniu Filipa Handzlika. Ten sam zawodnik strzelił na 4:0 po przechwycie piłki, wejściu z lewej strony w pole karne i strzale obok bramkarza. W drugiej połowie kolejne trzy gole zdobyli: Świątek z rzutu karnego podyktowanego za rękę zawodnika juniorów w polu karnym, Patryk Matysek ładną główką po dośrodkowaniu "Świętego" z kornera i Szymon Rak po kolejnym znakomitym podaniu od kapitana Hutnika.

W drugim odbywającym się w czasie ulewy meczu z LKS Śledziejowice zagrało sześciu testowanych: Sebastian Kowalczyk (Sokół Sieniawa), Szymon Zalewski (Pniówek Pawłowice Śląskie), Damian Urban (Legia Warszawa), Patryk Kieliś (Orzeł Piaski Wielkie), Bartosz Żyła (Zagłębie Lubin) i Jan Wawak (Rekord Bielsko-Biała). Wszystkim im, podobnie jak grającemu tydzień temu Kacprowi Maikowi (Wisłoka Dębica) trener Leszek Janiczak podziękował za testy. Jesienią nie ujrzymy ich w II-ligowym Hutniku Kraków. Najlepszym zawodnikiem w drugim meczu był Egipcjanin Abdallah Hafez, który zdobył dwie bardzo ładne bramki. Ponadto trafiali: Wawak (po podaniu Karola Wątroby), Wątroba z rzutu karnego i Kieliś głową po rzucie rożnym (centrował Wątroba). W drugiej połowie goście zdobyli honorową bramkę. W Hutniku po raz kolejny zagrał 15-letni Samuel Łapczyński i poradził sobie bardzo dobrze. W drugim meczu po przerwie oddał jeden z nielicznych groźnych strzałow na bramkę gości.

"Hutnicy" będą trenować jeszcze przez dwa tygodnie, do 19 czerwca. Potem udadzą się na krótkie wakacje, a treningi wznowią 6 lipca. W najbliższa środę o godzinie 18 zmierzą się z Wiślanami Jaśkowice w kolejnym meczu sparingowym.

Hutnik Kraków - Hutnik Kraków U-18 7:0 (4:0)

Bramki: Linca, Świątek x2, Antoniak x2, Matysek, Rak.

Hutnik: Dul - Pyciak (46' Jaklik), Garzeł, Leśniak, Tetych - Matysek, Drąg, Świątek, Linca (60' Łapczyński), Antoniak - Handzlik (46' Rak).

Hutnik U-18 (I połowa): Szewczyk - Musiał, Gierek, Kotusiński, Czyż, Styrczula, Piskorz, Gniecki, Żakieta, Podkowa, zawodnik testowany.

Hutnik U-18 (II połowa): Szewczyk - Góralski, Gierek, Kaczyński, Kopeć, Kosakowski, zawodnik testowany, Barabasz, Maderak, Ogarek, Włoch oraz Zgierski i Kornaś.

Hutnik Kraków - LKS Śledziejowice 5:1 (5:0)

Bramki: Hafez x2, Wawak, Wątroba (k), Kieliś.

Hutnik: Dul (46' Szewczyk) - Kowalczyk, Zalewski, Cholewa (46' Jaklik), Urban - Wątroba (46' Zdziarski), Kieliś, Broda, Hafez (46' Łapczyński), Żyła - Wawak.