PP: Wielki wieczór Stali

3d dsc0622Niesamowity charakter pokazali piłkarze mieleckiej Stali. Gospodarze już po 12 minutach gry, przegrywali 0:2. W tym momencie wydawało się, że Wisła ma już awans w kieszeni. Nic z tego! Od tej chwili  rozpoczęła się popisowa gra gospodarzy. Najpierw kontaktową bramkę zdobył Sobczak. Chwilę później do remisu, strzałem z rzutu karnego doprowadził Getinger. Tuż po zmianie stron, Stal wyszła na prowadzenie po golu zdobytym przez Łętochę. Szał radości na trybunach bo w tym momencie to Stal, była w III rundzie Pucharu Polski. Gospodarzom nie udało się jednak dowieźć tego prowadzenie do końca, bo w 81 minucie, cudownym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Kriwiec. Gdy wszyscy na stadionie szykowali się już na dogrywkę, gola dla mielczan w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry, zdobył Sobczak!
Stal zagrała wielki meczu. W następnej rundzie piłkarze z Mielca zmierzą się na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice.

Puchar Polski (II runda), 27.07.2016 – Mielec
Stal Mielec – Wisła Płock 4:3 (2:2)
Bramki: Sobczak 17 i 90+4, Getinger 27 (k), Łętocha 56 - Drozdowicz 7, Piotrowski 12, Kriwiec 81
Stal: Libera - Sulewski, Bierzało, Zalepa, Getinger - Sobczak, Lech ż, Żubrowski, Cholewiak (46 Prejs) - Szczepański (71 Radulj), Łętocha
Wisła: Kaniecki - Mroziński, Bożić, Sielewski, Sylwestrzak - Wlazło, Kriwiec, Merebaszwili, Piotrowski (46 Łukowski), Kun - Drozdowicz (69 Lebedyński)