1L: Sandecja Nowy Sącz zaprezentowała się kibicom!

sandecja koszulkiW najbliższy weekend rozgrywki rozpoczyna 1. liga. Tradycją niemal wszystkich klubów jest przedsezonowa prezentacja zawodników. Nie inaczej jest w przypadku Sandecji Nowy Sącz. Na kilka dni przed rozpoczęciem sezonu sądeccy kibice poznali piłkarzy, którzy będą reprezentować ich ukochany klub.

 Całą imprezę rozpoczęto dość nietypowo. Na środek, w różowych koszulkach z napisem „… do ostatniej kropli krwi”, wyszli Dawid Szufryn, Maciej Korzym i Wojciech Trochim. Było to nawiązanie do akcji, którą klub zorganizował wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Polega ona na tym, że jeśli kibice Sandecji do 6 sierpnia nie oddadzą łącznie 100 litrów krwi, to ich ulubieńcy w meczu z GKS-em Tychy wystąpią w takich właśnie strojach.

sandecja koszulki Po tym krótkim wystąpieniu rozpoczęła się właściwa część spektaklu. Fanom zgormadzonym na trybunach stadionu im. o. Władysława Augustynka po kolei przedstawiano klubowych piłkarzy. Poniżej podana jest cała kadra zespołu wraz ze sztabem szkoleniowym:
Bramkarze: 16. Łukasz Radliński, 30. Julian Grzegorczyk.
Obrońcy: 5. Dawid Szufryn, 14. Michał Szeliga, 20. Adrian Danek, 22. Mateusz Bartków, 24. Kamil Słaby, 28. Michal Piter-Bućko, 98. Kacper Smoleń.
Pomocnicy: 6. Szymon Kuźma, 7. Grzegorz Baran, 8. Maciej Małkowski, 10. Wojciech Trochim, 15. Jakub Więcławek, 18. Michał Gałecki, 21. Sebastian Leszczak, 33. Bartłomiej Kasprzak, 37. Bartłomiej Dudzic, 55. Hubert Maślanka. 78. Nikodem Gniecki.
Napastnicy: 9. Dawid Janczyk, 11. Maciej Korzym, 26. Filip Piszczek.
Sztab szkoleniowy: Radosław Mroczkowski (trener), Janusz Świerad (asystent trenera), Stanisław Bodziony (trener bramkarzy), Dawid Musiał (trener przygotowania fizycznego), Marcin Janikowski (kierownik drużyny), Michał Szado (masażysta).

28072016 prezentacja sezon 201617 1000dNie jest to ostateczny kształt zespołu. Plotki głoszą, że na dniach kontrakt ma podpisać Lukáš Kubáň. 29-letni Czech prawie całą karierę grał w swojej ojczyźnie. Jednak ostatni sezon spędził w GKS-ie Bełchatów, z którym spadł do 2. ligi. Jego nominalną pozycją jest prawa strona defensywy, ale w razie konieczności może zagrać także na lewej flance. Oprócz niego na celowniku klubu jest także Aleksander Kozioł – ostatnio bronił bramki Pelikana Łowicz. Byłby to solidny rywal dla Łukasza Radlińskiego i Juliana Grzegorczyka, ale w tym przypadku sprawa nie jest jeszcze przesądzona.

Po prezentacji odbyła się konferencja prasowa, w której udział wdzieli prezesi Andrzej Danek i Wiesław Leśniak, trener Radosław Mroczkowski oraz Maciej Korzym i Sebastian Leszczak. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że są zadowoleni z przygotowawczego, a ich głównym celem będzie poprawienie końcowej pozycji z poprzednich rozgrywek (w sezonie 2015/2016 Sandecja zajęła 9. lokatę – przyp.red.).

Fot. www.sandecja.pl


facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies