F1L: "Zrobić wszystko, aby awansować!"

3d dsc 6803Okres przygotowawczy do rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi trwa! Do drużyny Puszczy Niepołomice w ostatnich dniach dołączył Mistrz Łotwy, a zarazem młodzieżowy Reprezentant Ukrainy - Roman Yakuba. 21-latek podzielił się z swoimi wrażeniami po pierwszych dniach z zespołem.

Pierwsze odczucia po pobycie w Niepołomicach są dla Romana bardzo pozytywne. - Ludzie tutaj są naprawdę bardzo mili. Wiem, że mogę zrobić tutaj bardzo duży postęp, a jest to dla mnie najważniejsze. Nie miałem jeszcze okazji zwiedzić Niepołomic, ale uważam, że cała Polska jest bardzo pięknym krajem. Bywałem tutaj bardzo dużo razy - rozpoczął Yakuba.

Dla Romana, Puszcza Niepołomice jest pierwszym klubem w Polsce, w którym występuje. Co zdecydowało o tym, że postawił na „Żubry”? - Puszcza Niepołomice to bardzo ambitny klub, który zmierza do wyznaczonego celu. Każdy tutaj jest profesjonalistą w swojej dziedzinie. Wszyscy tutaj dążą do zwycięstw i do zajęcia jak najwyższego miejsca w tabeli ligowej. To właśnie wpłynęło na mój wybór i dzięki temu jestem tutaj - kontynuuje zawodnik.

Jak przyznaje Roman, polska liga nie jest mu obca. - Śledziłem polską ligę, bo uważam, że jest tutaj bardzo dobry poziom futbolu, z którego naprawdę można się cieszyć. Wielu moich znajomych gra tutaj. Przed przyjazdem do Puszczy Niepołomice nie miałem swojej ulubionej drużyny w Polsce. Teraz ten klub jest dla mnie numerem jeden - mówi.

Roman Yakuba przyznaje, że mocno wierzy w swoją drużynę. Ma również nadzieję, że jego obecność w ekipie „Żubrów” przyniesie same korzyści. - Chcemy wygrać każdy mecz. Zrobić wszystko, aby awansować do Ekstraklasy. Jakie są moje indywidualne cele? To na pewno przyniesienie jak najwięcej korzyści zespołowi. Poświęcenie i chęć zwycięstwa są najważniejsze. Trener i sztab szkoleniowy przed transferem analizowali moją osobę. Wiedzą, jakie są moje mocne strony, które zespołowi przyniosą najwięcej korzyści - kończy.

Źródło: Puszcza Niepołomice

facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies