3L: Starówka Nowy Sącz nie dała rady Naprzodowi Sobolów

STANAP glowneNa obiekcie przy ulicy Sportowej 12, w Nowym Sączu, zmierzyły się ze sobą miejscowa Starówka oraz Naprzód Sobolów. Lepsze okazały się przyjezdne, które zwyciężyły po dwóch trafieniach Joanny Chlebdy. Dla podopiecznych trenera Piotra Bukowca była to czwarta wygrana w obecnym sezonie trzeciej ligi.

Początek pojedynku był dość senny w wykonaniu obu ekip. Dopiero w 21. minucie zrobiło się nieco ciekawiej, a wszystko za sprawą małej kontrowersji. Mianowicie jedna z zawodniczek Naprzodu kopnęła piłkę nogą, a zaraz po tym zagrała ją ręką we własnym polu karnym. Mimo to sędzia nie użył gwizdka. Czy miał rację? Kwestia interpretacji. Ta sytuacja podziałała dekoncentrująco na piłkarki prowadzone przez Andrzeja Kuźmę, bowiem 240 sekund później przegrywały już, 0:2. Dwukrotnie na listę strzelców wpisała się niespełna 22-letnia, Joanna Chlebda. Najpierw zamknęła składną akcję całego zespołu, a potem doskonale wykorzystała perfekcyjne dośrodkowanie Natalii Augustynek.

STANAP 1

Po przerwie, tak jak można było przewidzieć, zawodniczki Starówki rzuciły się do odrabiania strat, a przyjezdne postanowiły "zabezpieczyć tyły" i liczyć na jakiś kontratak. Dzięki temu garstka kibiców zabranych na trybunach była świadkami sporych emocji. Niestety nie zobaczyli już ani jednego gola. Stało się tak, ponieważ piłkarki zarówno jednej, jak i drugiej drużyny albo były nieskuteczne, albo świetnie spisywały się bramkarki, albo na drodze do szczęścia stawało im obramowanie bramki. Tym samym wynik nie uległ już zmianie, dzięki czemu sobolowianki - przynajmniej do zakończenia spotkania Unii Lublin - zostały wiceliderkami. Natomiast nowosądeczanki po raz czwarty w rozgrywkach sezonu 2020/21 przełknęły gorycz porażki i z dorobkiem pięciu punktów plasują się na dziewiątym miejscu w tabeli.

STANAP 2

Starówka Nowy Sącz - Naprzód Sobolów 0:2 (0:2)

Bramki: Joanna Chlebda 22', 25'.

Starówka: Anna Chrobak - Walerie Parzątka, Klaudia Serafin (65' Agata Nawalaniec), Gabriela Pacholarz, Kamila Filip, Klaudia Strączek, Emilia Biel, Kinga Ferenc, Justyna Czerpak (75' Julia Groń), Katarzyna Chronowska, Weronika Parcz.

Naprzód: Urszula Konopka - Izabela Dyrek, Gabriela Stalmach, Izabela Janiczek, Karolina Majka, Joanna Chlebda, Dąbrówka Dudek, Justyna Zelek, Barbara Piech, Natalia Augustynek, Paulina Waligóra.

Sędziował: Bartłomiej Kruczek (Nowy Sącz).

Widzów: ok. 25.

facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies