Ekstraklasa: Upragnione zwycięstwo Wisły

dsc6949 57Długo czekali na ten moment podopieczni Dariusza Wdowczyka. Wisła pierwszy raz od 7 kolejek wygrała mecz w Lotto Ekstraklasie. Udało im się to w meczu przy Reymonta z Piatem Gliwice. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 dla gospodarzy. Jak na pierwszy wygrany mecz od niepamiętnych czasów Krakowianie wyglądali bardzo dobrze i w pełni zasłużyli sobie na to zwycięstwo.

img 2962GALERIA ZDJĘĆ

Już od pierwszej minuty zaatakowali bramkę Piasta i było widać w nich, w przeciwieństwie do poprzednich meczy, chęć zwycięstwa. Tylko w pierwszej połowie Wisła stworzyła sobie sześć naprawdę groźnych sytuacji, jednak nie udało się pokonać świetnie grającego Szmatuły. W drugiej połowie zespół z Krakowa nie zmienił taktyki i dalej starał się pokonać bramkarza drużyny z Gliwic. Jednak nadal szwankowała skuteczność i na tablicy wyników nadal widnało 0:0. Dopiero w 90 minucie Patrykowi Małeckiemu udało się wpakować piłkę do siatki. Otrzymał on futbolówkę na 25 metrze od bramki i zdecydował się oddać strzał. Ona, niefortunnie, odbiła się od jednego z obrońców Piasta i wpadła do bramki zdezorientowanego Szmatuły.
Dariusz Wdowczyk pochwalił drużynę na konferencji prasowej po meczu. "Myślę, że taką Wisłę chcemy oglądać. Walczyła o tą bramkę od samego początku. Jednak myślimy już o kolejnym meczu z Legią." Z kolei trener Piasta Gliwice mówił o słabym meczu swojej drużyny: "Graliśmy bardzo źle. Wiedzieliśmy, że będzie to ciężkie spotkanie, jednak to co zaprezentowaliśmy to katastrofa."
W następnej kolejce Wisła zmierzy się u siebie z Legią, a Piast w Gliwicach ze Śląskiem Wrocław.