E: Trzy punkty zostają w Krakowie

3D DSC 5834Przed meczem, patrząc na tabelę, każdy kibic powiedziałby bez wahania, że to Wisła wygra to spotkanie. Zajmowała ona 6 miejsce w tabeli z dorobkiem 13 punktów, wyprzedzając Cracovię 2 punktami. Jednak popatrzmy na to z innej strony. Zespół Marcina Kaczmarka przegrał ostatnie dwa mecze, z kolei Pasy w swoich dwóch poprzednich meczach zdobyły komplet punktów. Zwycięstwo rozpędzonej Cracovii 1:0 nie było więc tak wielką niespodzianką.

3D DSC 5896
Od początku obie drużyny zagrały pasywnie, jakby bały się zaatakować, co poskutkowało tylko jedną groźną akcją Wisły w 31 minucie, za to zakończoną faulem zawodnika Pasów w polu karnym i jedenastką dla Wisły. Do piłki podszedł Dominik Furman, jednak strzelił za mocno i piłka przeleciała nad poprzeczką bramki Sandomierskiego. Druga połowa zaczęła się od dobrych ataków Cracovii. W 50 minucie dobrze z główki uderzył Covilo, jednak Kiełpin świetnie broni. Pięć minut później znów główka piłkarza Cracovii, znów broni Kiełpin, jednak do piłki dopada Wójcicki, który dobija piłkę z 3 metrów. Mamy 1:0. Do końca meczu Wisła nieudanie starała się doprowadzić do wyrównania, z kolei Cracovia zagrała bardzo defensywnie, broniąc wyniku.
Marcin Kaczmarek: "Możemy być zadowoleni z gry w pierwszej połowy, graliśmy zdecydowanie, ale nie udawało nam się wykorzystywać sytuacji, które sobie stwarzaliśmy. W drugiej połowie Cracovia strzeliła bramkę, przez co rozsypała się nasza gra. Pasy były rozpędzone po meczu z Koroną, szkoda braku niewykorzystanych sytuacji z pierwszej połowy, przestrzelonego karnego, jednak skupiamy się już do meczu z Górnikiem Łęczną."
Jacek Zieliński: "Cieszy przede wszystkim zwycięstwo, ciężkie, wydarte, ale spodziewaliśmy się cięższego meczu niż z Koroną. Wisła nie pozwalała nam grać tak swobodnie w środku pola. Pierwsza połowa nie szła po naszej myśli, jednak po przerwie nasza gra wyglądała dużo lepiej. Szkoda, że nie udało nam się strzelić drugiej bramki, ale najważniejsze jest zwycięstwo."
W następnym meczu Wisła zagra w Płocku z Górnikiem Łęczną, a Cracovia ze Śląskiem Wrocław na wyjeździe.