E: Zwycięstwo Białej Gwiazdy po zimowej przerwie

3D 030Wisła rozpoczęła zwycięstwem walkę w wiosennej rundzie pod wodzą nowego trenera - Kiko Ramireza.  Wygrana 2:0 dała Wiśle 7 lokatę w tabeli. Bramki dla zespołu z Krakowa strzelali Patryk Małecki i Paweł Brożek, a więc starzy wyjadacze w kadrze Białej Gwiazdy. Może to dziwić, zwłaszcza, że krakowianie sprowadzili 7 nowych zawodników w zimowym okienku transferowym.
Pierwszą bramkę zdobył już w 12 minucie "Mały".  Po rzucie wolnym dla Wisły, piłka zgrana w pole karne została odbita przez obrońców Korony przed pole karne, gdzie czekał skrzydłowy drużyny Ramireza. Zdecydował się on na szybki strzał z półobrotu z 25 metra, co było dobrą decyzją, ponieważ piłka wpadła w samo okienko bramki Peskovicia.  Później Korona starała się atakować i całkiem nieźle jej to wychodziło. Kilka razy oddawała groźne strzały w stronę bramki Wisły, jednak futbolówka nie mogła znaleźć drogi do siatki. Drugim golem z rzutu karnego w 79 minucie popisał się zawodnik, który chyba najbardziej kojarzony jest właśnie z Białą Gwiazdą (no może jeszcze trochę bardziej Arkadiusz Głowacki, który, a propos, zagrał wczoraj w barwach Wisły swoje 330 spotkanie), czyli Paweł Brożek. Nie udało mu się pokonać bramkarza "złocisto-krwistych" za pierwszym razem, ale dobitką dał spokój na ostatnie 10 minut drużynie z Krakowa.
phoca thumb l 3D 016Mimo wszystkich przedmeczowych prognoz, trener Kiko Ramirez nie wprowadził na mecz wielu piłkarzy sprowadzonych podczas okienka transferowego.  W wyjściowej jedenastce pojawił się tylko Ivan Gonzalez, zastępujący Richarda Guzmicsa, który przeszedł do Chin. W drugiej połowie na boisku zameldował się jeszcze Pol Llunch, a na ostatnie 5 minut wszedł Semir Stilić.  Jeżeli występ Gonzaleza można zaliczyć do udanych, to Llunch i Stilić nie pokazali wszystkiego, co potrafią. Serb miał nawet stuprocentową sytuację w końcówce spotkanie, jednak fatalnie spudłował.
W następnej kolejce Wisła gra na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław, a Korona w Kielcach z Wisła Płock.