Ekstraklasa: Wicelider pokonany w Krakowie

DSC 2737Stadion przy Reymonta 22 na pewno nie będzie dobrze kojarzył się trenerowi Jagielloni - Michałowi Probierzowi. Kiedy był jeszcze trenerem Białej Gwiazdy nie radził sobie najlepiej, a teraz, za każdym razem kiedy przyjeżdża do Krakowa przegrywa lub remisuje. Z wszystkich rozegranych tutaj meczy udało mu się wygrać tylko jeden. I tym razem musiał uznać wyższość zawodników z Małopolski, którzy pokonali jego zespół 3:1.

DSC 2603

Prowadzenie Wiśle w 21 minucie dał Paweł Brożek, który wykorzystał świetne, penetrujące pole karne Jagielloni podanie Brleka. W 35 minucie drugą bramkę dla Białej Gwiazdy zdobył Patryk Małecki. To jest już chyba jego znak firmowy. Rzut rożny, nieudane wybicie obrońcy trafiające pod nogi stojącego przez polem karnym "Małego", a ten oddaje mocny, precyzyjny strzał, który kończy się pięknym golem. Po przerwie trzecią bramą popisał się Rafał Boguski, który najpierw pięknie wyszedł na pozycję, a później wykorzystał sytuację sam na sam z Marianem Kelemenem. Po tym golu Wisła zwolniła grę i trzymała się na własnej połowie. Już w 90 minucie nieodpowiedzialne zachowanie Ivana Gonzaleza, który wykopując piłkę po gwizdku arbitra zarobił drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną. Jakby tego było mało, z tego faulu Vasilijev wrzucił piłkę w pole karne Załuski, a tam niepilnowany Szymański strzelił główką honorową bramkę dla zespołu z Jagielloni.
Bardzo dobre wrażenie zrobił na mnie w tym meczu Tomasz Cywka. Był bardzo aktywny, często podłączał się do ataków Białej Gwiazdy, ale też zanotował bardzo dużą liczbę przejęć. Myślę, że spokojnie zasłużył na miano zawodnika tego spotkania.
W następnym tygodniu Wisła zagra na wyjeździe z Piastem Gliwice, a Jagiellonia u siebie ze Śląskiem Wrocław.

Ekstraklasa, 25.02.2017
Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 3-1 (2-0)
Bramki: Paweł Brożek 21', Patryk Małecki 35', Rafał Boguski 52' - Damian Szymański 90'
Kartki: Ivan Gonzalez 44' 90', Patryk Małecki 90' - Ivan Runje 55'
Wisła Kraków: Łukasz Załuska - Tomasz Cywka, Arkadiusz Głowacki, Ivan Gonzalez, Maciej Sadlok - Rafał Boguski (Hugo Videmont 86') , Krzysztof Mączyński, Pol Llonch, Patryk Małecki, Petar Brlek (Semir Stilić 74') - Paweł Brożek (Mateusz Zachara 66')
Trener: Kiko Ramirez

Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen - Łukasz Burliga, Guti, Ivan Runje, Piotr Tomasik, Arvydas Novikovas (Rafał Grzyb 56'), Taras Romanczuk (Damian Szymański 57'), Jacek Góralski, Dmytro Chomczenowski (Przemysław Mystkowski 82') , Konstantin Vassilijev - Fiodor Cernych
Trener: Michał Probierz

Sędzia główny: Szymon Marciniak
Sędzia asystent 1: Paweł Sokolnicki
Sędzia asystent 2: Bartosz Lekki