Ekstraklasa: Zwycięstwo Piasta w ostatniej kolejce ligi

002Na pewno nie tak wymarzyli sobie koniec sezonu piłkarze Cracovii. Porażka z Piastem zrzuciła ich na czternaste miejsce, czyli tuż nad strefą spadkową. Z kolei Piast cieszy się ze zwycięstwa i z dziesiątej lokaty na koniec sezonu. Nie ma się co oszukiwać, mecz nie należał do najciekawszych. W pierwszej połowie spotkania nie oglądaliśmy w zasadzie żadnej sytuacji mogącej zagrozić któremukolwiek bramkarzowi. Wszystkie mozolnie wypracowane sytuację lub kontry kończyły się niecelnym uderzeniem, jednak w tej części spotkania górowała Cracovia. W 10 minucie pierwszy strzał oddał Adamczyk, ale piłkę mogli łapać kibice siedzący w dziesiątym rzędzie.

Dziesięć minut później znów akcja Cracovii i znów zamieszany w nią Adamczyk. Po wyśmienitym podaniu od Szczepaniaka ruszył sam na sam z Rusovem, jednak przestrzelił. Po tej akcji do głosu zaczął wreszcie dochodzić Piast, co dało im pierwszą groźną sytuację. Maciej Jankowski zagrywa do Badii, który próbował lobować Stępniowskiego, jednak piłka minęła słupek. Pierwszą część spotkania zakończyli zawodnicy Jacka Zielińskiego. Tuż przed przerwą, po błędzie zawodnika Piasta, strzelał jeszcze Vestenicky, ale jego uderzenie obiło tylko boczną siatkę. Dopiero w drugiej połowie to Piast przejął kontrolę nad spotkaniem, co dało im gola w 63 minucie. Precyzyjne podanie Bukaty wykorzystał Jankowski, podcinając piłkę nad leżącym Stępniowskim. Oprócz tej bramki sytuację mieli jeszcze Vranjes, Zivec i Gojko, jednak wszyscy oni pudłowali. Cracovia zagroziła bramce Rusova tylko raz, kiedy to Krzysztof Piątek, powołany na UEFA EURO 2017 U-21, spróbował szczęścia z 20 metra, ale uderzona przez niego piłka przeleciała nad poprzeczką. Również w drugiej połowie mogliśmy zobaczyć na boisku dwóch debiutantów. W drużynie z Krakowa był to 18-letni Kamil Pestka, a u gliwiczan - 19-letni Łukasz Krakowczyk. Ten pierwszy swoją piłkarską karierę zaczynał w Prokocimiu Kraków, potem przeniósł się do AS Progresu Kraków, czyli akademii piłkarskiej Jerzego Dudka, aż wreszcie wylądował w Cracovii. Krakowczyk jest wychowankiem MKP Odry Centrum Wodzisław Śląski. Nie obyło się też bez negatywnych aspektów na tym spotkaniu. Po końcowym gwizdku swoją frustrację i niezadowolenie pokazali najzagorzalsi kibice krakowian, którzy wygwizdali swoich idoli i oskarżali ich o brak chęci do gry. Z kolei kibice Piasta mogli cieszyć się razem z piłkarzami z zadowalającego końca sezonu.


2.06.2017,  Ekstraklasa Cracovia Kraków - Piast Gliwice 0-1 (0-0)

Bramki: Maciej Jankowski 63',

Kartki: Piotr Malarczyk 73', Krzysztof Piątek 79',

Cracovia Kraków: Krystian Stępinowski, Piotr Malarczyk, Piotr Polczak, Radosław Kanach, Jakub Čunta (Kamil Pestka 78'), Damian Dąbrowski, Mateusz Szczepaniak, Sebastian Steblecki, Hubert Adamczyk (Milan Dimun 73'), Tomaš Vestenicky (Marcin Budziński 58'), Krzysztof Piątek

Trener: Jacek Zieliński

Piast Gliwice: Dobrivoj Rusov, Marcin Pietrowski, Uros Korun, Aleksandar Sedlar, Adam Mójta, Martin Bukata, Stojan Vranjes, Patryk Dziczek, Sasa Zivec (Denis Gojko 62'), Gerard Badia (Łukasz Krakowczyk 87'), Maciej Jankowski (Michal Papadopulos 87')

Trener: Dariusz Wdowczyk

Sędzia główny: Dominik Sulikowski

Sędzia asystent 1: Konrad Sapela

Sędzia asystent 2: Bartosz Heinig

Sędzia techniczny: Damian Kos

facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies