BASKET LIGA KOBIET: Wisła gromi Widzew Łódź

3D 22218066Po pierwszym, przegranym przez zawodniczki z Krakowa, meczu z PGE MKK Siedlce 58:62 wszyscy liczyli na przebudzenie. I owe przebudzenie nadeszło już w meczu z Widzewem Łódź, które Wiślaczki pewnie i bezproblemowo wygrały 92:43 (25:12, 24:8, 25:13, 18:10).

3D 20180339Podopieczne Krzysztofa Szewczyka od samego początku atakowały. Pierwsza kwarta, zakończona wynikiem 25:12 już sygnalizowała bardzo duży wynik na rzecz krakowianek. Na przerwę goście z Łodzi schodziły już z wynikiem 49:20. W zespole Dariusza Raczyńskiego nie działało w zasadzie nic. Najwięcej punktów rzuciła Zavidna, a zaraz za nią w klasyfikacji znajduję się Harvey-Carr. Ale obie te zawodniczki Widzewa razem rzuciły tylko jeden punkt więcej od środkowej Wiślaczek Parker. To ona w zespole z Krakowa rzuciła najwięcej punktów, bo aż 22.
W niedzielę swoje urodziny obchodzić będzie Magda Ziętara, kapitanka drużyny spod Wawelu, więc sprawiła sobie z koleżankami naprawdę wspaniały prezent.
Po dwóch pierwszych kolejkach Basket Ligi Kobiet Wisła Can-Pack znajduję się na drugim miejscu w tabeli z dorobkiem trzech punktów. Wyprzeda ją tylko Artego Bydgoszcz, które zgromadziło jedno oczko więcej. Widzew z kolei obsadza przedostatnią lokatę z dwoma punktami. W następnej kolejce krakowianki zagrają w Toruniu z Energą, a mieszkanki Łodzi podejmą u siebi Ślęzę Wrocław.