E: Derby Małopolski na Kałuży na remis

3D DSC0417Po meczach rozgrywanych w sobotę o 18:00 spodziewamy się bardzo dużo. Niestety, tym razem, pojedynek Cracovii z Termalicą nie dostarczył nam wielu emocji. Po nudnym, bezbarwnym meczu derby Małopolski skończyły się remisem 1:1.

Przez cały mecz gra obu drużyn wyglądała praktycznie tak samo. Cracovia co rusz próbowała zagrywać długie piłki na Piątka, ale nawet jeżeli udało mu się ją opanować, to nie miał z kim rozegrać i futbolówkę przejmowali obrońcy Bruk-Betu. Z kolei niecieczanie grali więcej piłką, ale na tyle niedokładnie, że defensorzy Pasów nie mieli większych problemów z czyszczeniem ataków przeciwników. Pierwsza sytuacja miała miejsce dopiero w 24 minucie, kiedy ręką w polu karnym piłkę dotknął jeden z zawodników trenera Bartoszka. Jednak wcześniej na spalonym był Helik, więc bardzo dobrą decyzją popisał się główny arbiter, dając piłkę gościom. Do przerwy nie oglądaliśmy już nic, same bardzo niecelne albo zablokowane strzały, ale i takich było niedużo. Dopiero po przerwie mogliśmy obejrzeć choć ciut więcej, Już cztery minuty po wznowieniu gry szansę mieli Słonie, kiedy Mišak popędził z piłką na bramkę Sandomierskiego, na linii pola karnego zgrał do nadbiegającego Piątka, ale jego uderzenie z ostrego kąta poszybowało nad poprzeczką. W 76 minucie odpowiedzieli gospodarze. Bardzo ładną klepkę zagrali dwaj zmiennicy, Szczepaniak i Zenjov, ten pierwszy zgrał drugiemu piętką, a Estończyk zdecydował się na uderzenie. Niestety, piłka poleciała za lekko i Mucha nie miał najmniejszych problemów z interwencją. W 81 minucie oglądaliśmy już pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Po bardzo celnej wrzutcę Drewniaka w polu karnym dobrze odnalazł się Helik, który niczym Ibrahimović piętką w powietrzu pokonał golkipera Bruk-Betu. W ogóle przez cały dzisiejszy mecz to właśnie polski obrońca stwarzał najwięcej zagrożenia pod bramką gości. W pierwszej połowie trafił w słupek, a później jeszcze wiele razy wygrywał pojedynki główkowe, piłka szukała go po dośrodkowaniach partnerów. Jednak, jak już zdążyliśmy się przyzwyczaić, Pasy straciły bramkę w 90 minucie spotkania, kiedy do piłki odbitej od słupka doszedł Jovanović i zmieścił ją pod Sandomierskim.
Jak dla mnie, zawodnikiem meczu został Michał Helik. Bardzo skuteczny w obronie, ale też aktywny w ataku. Myślę, że jeden z niewielu plusów dzisiejszego meczu. Po tym meczu Cracovia spadła do strefy spadkowej, wyprzedzając tylko Pogoń, a Termalica plasuje się na 13 miejscu, o jeden punkt wyprzedzając właśnie Pasy i Piast Gliwice. W następnej kolejce klub spod Wawelu podejmie na wyjeździe Zagłębie Lubin, a Słonie zagrają w Niecieczy właśnie z gośćmi z Gliwic.