Podsumowanie weekendu na małopolskich boiskach, 24.11-27.11.2017

3D DSC 7612Podobnie jak w poprzednim tygodniu prezentujemy podsumowanie meczy wszystkich małopolskich drużyn, grających w Ekstraklasie oraz I i II lidze.

W 17 kolejce Ekstraklasy swoje spotkania rozgrywała Cracovia, Wisła, Sandecja oraz Bruk-Bet Termalica. Pasy wygrały przy Kałuży 2:1 z Lechią Gdańsk, zapewniając sobie 12 miejsce w tabeli. Niekwestionowanym bohaterem krakowian był napastnik Krzysztof Piątek, który zdobył w tym meczu dwa gole, z czego jednego w 90 minucie. Wisła pojechała do Niecieczy, aby zmierzyć się z tamtejszym Bruk-Betem. Mieliśmy więc Derby Małopolski, które skończyły się remisem 3:3. Trzeba przyznać, że był to jeden z najlepszych spotkań w całej kolejce, w którym Termalica trzy razy przegrywała, aby później trzy razy wyrównać. Ważną rzeczą jest także powrót na polskie boiska Marcina Wasilewskiego, który wrócił do ojczystego kraju po 11 latach. Sandecja z kolei podejmowała na wyjeździe Arkę Gdynia. Mecz ten zakończył się pogromem, ponieważ beniaminek Ekstraklasy przegrał aż 0:5. Przez tę porażkę, biało-czarni zbliżyli się niebezpiecznie do strefy spadkowej, którą wyprzedają tylko jednym punktem. W następnej kolejce Wisła zmierzy się u siebie z Górnikiem Zabrze, Cracovia zagra również w Krakowie z Koroną Kielce, Bruk-Bet Termalica zmierzy się w Lubinie z Zagłębiem, a Sandecja rozegra mecz w Niecieczy z Legią Warszawa.

 W I lidze swój mecz rozgrywała także Puszcza Niepołomice. W Częstochowie przegrała z Rakowem 1:3. Jedyną bramkę dla niepołomiczan zdobył Michał Czarny. W następnej kolejce zespół spod Krakowa podejmie u siebie GKS Katowice.

Garbarnia Kraków również rozgrywała swoje spotkanie w II lidze. Klub z Krakowa zremisował u siebie z utytułowanym GKS-em Bełchatów 1:1, a gola dla krakowian strzelił Krzysztof Kalemba. W 20 kolejce gracze spod Wawelu zagrają w Tarnobrzegu z tamtejszą Siarką.

facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies