PP: Korona Kielce - Zagłębie Lubin. [Foto]

3D 033

Korona Kielce wygrała na własnym boisku z Zagłębiem Lubin 2:0 w rewanżowym spotkaniu ¼ Pucharu Polski, zapewniając sobie w ten sposób awans do półfinału tych rozgrywek. Pierwszą bramkę gospodarze strzelili już w 8 minucie meczu. W kontekście wyniku z pierwszego spotkania (w Lubinie), w którym kielczanie wygrali 1:0, oznaczało to że losy tej rywalizacji rozstrzygną się już po 90 minutach środowego pojedynku. Samobójcze trafienie Łukasza Janoszki (bo to on skierował futbolówkę do własnej siatki) wprowadziło w szeregi kielczan sporo spokoju. Być może zbyt dużo, bowiem niefrasobliwość w pozornie bezpiecznej sytuacji, omal nie doprowadziła do remisu. W 38 minucie Bartosz Rymaniak zbyt lekko skierował piłkę w stronę kieleckiego golkipera. Ten, chcąc ratować sytuację, zdecydował się na natychmiastowe wybicie piłki, w efekcie trafiając nią w nogę nacierającego Janoszki. Ostatecznie futbolówka odbiła się od słupka i wyleciała za linię końcową.
Również w drugiej połowie, gospodarzom dopisało szczęście, gdy po strzale głową Patryka Tuszyńskiego, piłka ponownie uderzyła w konstrukcję bramki (poprzeczkę). W 82 minucie o losach meczu (a zarazem ćwierćfinału) przesądził Fabian Burdenski, który płaskim strzałem zapewnił swojej drużynie awans do półfinału Pucharu Polski. Z kronikarskiego obowiązku, warto odnotować, że wczorajsze spotkanie było pierwszym, w którym Zagłębie zagrało pod wodzą nowego trenera – Mariusza Lewandowskiego, niegdyś wielokrotnego reprezentanta Polski.
W trakcie pomeczowego losowania, opiekun Korony przyłożył swoją rękę do hitowego półfinału Górnik Zabrze – Legia Warszawa, co było równoznaczne z tym, że jego zespół w drugim z półfinałów zmierzy się z Arką Gdynia. Takie losowanie z pewnością przyjęto w Kielcach z wielką radością i nadzieją, a jego wynik otwiera przed kielecką drużyną zupełnie nowe perspektywy.