E: Bez pomysłu na R22 [Foto]

IS DSC8938Nie mogą do udanych zaliczyć ostatnich tygodni zawodnicy Wisły Kraków. Dzisiaj zanotowali drugą z rzędu porażkę, tym razem ze swoją imienniczką z Płocka 0:1, i znajdują się na 8 pozycji, wyprzedzając swoich dzisiejszych rywali dwoma punktami. Jakby tego było mało, dwie godziny po spotkaniu zarząd poinformował na swojej stronie, że Kiko Ramirez został zwolniony i jutro poznamy nazwisko jego następcy.

IS DSC8889

W zasadzie, piłkarze nie rozpieszczali nas w to zimne, grudniowe popołudnie. Przez pierwsze pół godziny gry nie widzieliśmy choćby jednej groźnej sytuacji. Cały czas pochłonęło bezsensowne klepanie piłki między obrońcami i długie podania albo na Carlitosa, albo na Kante. W 34 minucie z boiska musiał zejść Igor Łasicki, który po uderzeniu Kiełpina w głowę kilka razy podbiegał do sztabu medycznego na ławce trenerskiej i mówił, że nie wie gdzie jest. Dziesięć minut przed przerwą zdecydował się na zejście z boiska, a za niego pojawił się na nim Alan Uryga, co kibice na Reymonta przyjęli bardzo ciepło. Pięć minut później pierwsze sprawiające niebezpieczeństwo uderzenie oddał Wojtkowski, najlepszy zawodnik gospodarzy w tym meczu, ale piłka minęła słupek Kiełpina. Kilka minut później, całkowicie niespodziewanie, bramkę strzeliła drużyna gości. Po słabym wybiciu futbolówki z pola karnego dopadł do niej Damian Szymański i mocnym uderzeniem pokonał Cuestę, który nie bronił w tym meczu dobrze, ale w tej sytuacji nie miał nic do powiedzenia. Jeszcze przed gwizdkiem arbitra szansę mieli podopieczni Kiko Ramireza. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę uderzył główką Carlitos, ona jednak odbiła się od poprzeczki, a poprawkę obronił Kiełpin. Po przerwie nie widzieliśmy nadal dobrych i szybkich akcji, a wręcz przeciwnie, ponieważ goście zamurowali własną bramkę, próbując strzelić drugą bramkę z kontry, a krakowianie atakowali tak nieporadnie i niedokładnie, że niespodzianką byłoby wyrównanie. Przez ostatnie dziesięć minut gospodarze właściwie tylko wybijali piłkę na Lópeza, a zawodnicy z Płocka wyszli z kilkoma kontrami. Jedna z nich skończyła się czerwoną kartką dla Victora Péreza, który  w przeciągu dosłownie trzydziestu sekund dwa razy spóźnił się z kopnięciem i dwa razy trafił w nogi przeciwnika, za co arbiter, słusznie, wysłał go do szatni.

Ważnym wydarzeniem był także debiut w pierwszej drużynie Marcina Wasilewskiego, co było spowodowane głównie czerwoną kartką zdobytą przez Głowackiego w meczu z Górnikiem. Nie może jednak były reprezentant Polski zaliczyć tego meczu do udanych. Otrzymał on żółtą kartę za brzydki faul na Kante, nie był na tyle wartościowy w obronie, żeby można było uznać go za chociaż lepszego od Arsenicia, który też nie zagrał dziś rewelacyjnie. Jak na razie, Wisła z Wasylem w składzie nie wygrała ani jednego spotkania.

W następnej kolejce Wisła Kraków podejmie na wyjeździe Cracovię w 195 Wielkich Derbach Krakowa, a Wisła Płock zagra u siebie z Sandecją.