Biała Gwiazda z nowym trenerem

dsc04811Wczoraj o 19:06 Biuro Prasowe Wisły Kraków SA poinformowało o zakończeniu współpracy z dotychczasowym pierwszym trenerem Białej Gwizdy, Kiko Ramirezem. Dzisiaj poznaliśmy nazwisko nowego szkoleniowca, który od 1 stycznia 2018 roku rozpocznie pracę z zespołem. Zarząd Wisły ponownie zdecydował się na kandydata z Półwyspu Iberyjskiego, wybierając na trenera urodzonego w Barcelonie Joana Carrillo.

dsc04809Joan Carrillo Milán ma 49 lat, z czego ponad trzy pracuje w roli trenera, wcześniej pełniąc funkcje asystenta. Swoją karierę jako szkoleniowiec rozpoczął w sezonie 14/15 z węgierskim Videotonem, już w pierwszym sezonie zdobywając w świetnym stylu tytuł mistrza kraju i wygrywając 22 z 30 meczy. Jako ciekawostkę można dodać, że miał wtedy przyjemność pracować ze znanym nam z ekstraklasowych boisk Nemanją Nikoliciem, który został wtedy królem strzelców. Po bardzo udanym sezonie na Węgrzech Hiszpan wrócił do ojczyzny, aby podjąć rolę szkoleniowca w będącej w kryzysie Almeríi, grającej w Segunda Division. Nie zabawił tam jednak na długo, jego zespół nie wygrał ani jednego z kolejnych 11 spotkań, w związku z tym Carillo pożegnał się z Hiszpanią, pozostawiając Almeríę tam gdzie ją zastał, czyli na ostatnim miejscu w lidze. Przez prawie cały kolejny rok Joan pozostawał bez pracy. Pod koniec 2016 roku dostał ofertę z Hajduka Split z którym zajął 3. miejsce w lidze chorwackiej, dając szansę na walkę o grę w Lidze Europy. Na Chorwacji Carillo pracował do listopada tego roku. W czasie swojej współpracy z Hajdukiem Split wygrał 20, zremisował 11, a przegrał 8 meczy.
Czy Katalończyk będzie w stanie wyprowadzić Wisłę z dołka i podjąć walkę o grę w europejskich pucharach, które w tym sezonie są celem Białej Gwiazdy? Przekonamy się w lutym.
W dwóch meczach zamykających ten rok kalendarzowy - w Derbach na Kałuży i konfrontacji z Zagłębiem na własnym terenie, Wisłę poprowadzi duet trenerski Kmiecik-Sobolewski.

facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies