E: Pasy zatrzymują Mistrza Polski

IS DSC1428Po dwóch zwycięstwach w rundzie wiosennej zespół Legii Warszawa przyjechał bardzo pewny do Krakowa. Niektórzy mogliby powiedzieć, że Cracovia grała dobrze ze Śląskiem, ale przecież w ostatnim meczu Pasy przegrały na wyjeździe z Jagiellonią. Okazało się jednak, że zmiany, jakie w zimowej przerwie zrobił Michał Probierz zaowocowały i znów mogliśmy oglądać mocną, dobrze grającą u siebie Cracovię. Krakowianom nie przeszkodził nawet prawie pusty stadion, grali jak z nut i tylko dzięki swojej nieskuteczności mecz zakończył się wynikiem 0:0.

IS DSC1343

Mecz rozpoczął się jednak od niebezpiecznej sytuacji Legii, chociaż, jak powiedział to sam trener Pasów, jeszcze wtedy nie wyszli z szatni. Wtedy to, po błędzie obrońców Małopolan, piłkę przejął Niezgoda, wszedł z nią w pole karne, wycofał do nadbiegającego Hamalainena, ale jego strzał tylko otarł słupek. Potem oglądaliśmy naprawdę wyrównaną pierwszą połowę, w której działo się bardzo dużo. Pojedynki Krzysztofa Piątka z Michałem Pazdanem i Williamem Remy były pełne walki i nieustępliwości, a niektóre akcje tworzone przez ofensywnych graczy obu ekip były niezwykle efektowne. Po zmianie stron Legia zmieniła formację, ale nie wydaje mi się, żeby był to dobry pomysł. Nie widzieliśmy prawie żadnych groźniejszych akcji ze strony warszawiaków. W zasadzie po słabo zagranej drugiej połowie Legioniści mogli zdobyć bramkę, kiedy dobrym podaniem obsłużył Vesovicia Niezgoda, ale piłkę z linii bramkowej wybił Helik. Cracovia też miała swoje sytuacje. W 53 minucie sam na sam z Malarzem wyszedł Krzysztof Piątek, ale uderzył bardzo źle i bramkarz Legii nie miał problemów z wybronieniem tego strzału. Potem napastnik Pasów próbował podawać do Rakelsa, ale to podanie również było niecelne i sytuację wybiciem wyjaśnił Jędrzejczyk. Do pełno wartościowego meczu brakowało tylko goli, ale myślę, że nie możemy narzekać, gdyż emocji w tym pojedynku na pewno nie brakowało.

W następnej kolejce, która rozpocznie się już w najbliższy wtorek, Cracovia zagra na wyjeździe z Wisłą Płock, a Legia podejmie u siebie Jagiellonie. Będziemy mieli zatem pojedynek o fotel lidera LOTTO Ekstraklasy.