E: Jagiellonia przekonująco pokonuje Lechię

3D 180223KAS0203W 24 kolejce zmagań LOTTO Ekstraklasy do Białegostoku na mecz z Jagiellonią przyjechał zespół Lechii Gdańsk. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1  dzięki niemu białostoczanie mogą cieszyć się z fotela lidera.

3D 180223KAS0090

Strzelanie rozpoczęli jednak Lechici. W 26 minucie gola zdobył Marco Paixao, ale już trzy minuty później bramką odpowiedział Wlazło. Tuż przed przerwą do bramki trafił jeszcze Bezjak. Po przerwie obraz meczu nie zmienił się ani o jotę. Do siatki piłkę zapakowali jeszcze Pospisil w 54 minucie i Świderski w 92. W następnej kolejce Jagiellonia podejmie na wyjeździe Legię Warszawa, a Lechia zagra u siebie z Bruk-Bet Termalicą Niecieczą.

24.02.2018,  Ekstraklasa

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 4:1 (2:1)

Bramki: Piotr Wlazło 29', Roman Bezjak 42', Martin Pospsil 54', Karol Świderski 90' - Marco Paixao 26'

Kartki: Roman Bezjak 45' - Grzegorz Kuświk 68', Joao Nunes 82', Ariel Borysiuk 88'

Jagiellonia Białystok: Mariusz Pawełek - Łukasz Burliga, Ivan Runje, Nemanja Mitrovic, Guilherme Sitya - Taras Romanczuk - Przemysław Frankowski, Piotr Wlazło, Martin Pospisil (87. Rafał Grzyb), Arvydas Novikovas (73. Dejan Lazarevic) - Roman Bezjak (67. Karol Świderski).

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Paweł Stolarski, Gerson Guimaraes, Joao Nunes, Filip Mladenovic - Ariel Borysiuk, Daniel Łukasik (77. Simeon Sławczew) - Flavio Paixao (68. Joao Oliveira), Milos Krasic (63. Grzegorz Kuświk), Sławomir Peszko - Marco Paixao

Sędzia główny: Tomasz Musiał

Sędzia asystent 1: Tomasz Listkiewicz

Sędzia asystnet 2: Marek Arys

Sędzia techniczny: Konrad Gąsiorowski

Sędzia VAR: Szymon Marciniak