E: Cracovia zagra w europejskich pucharach! [FOTO, WIDEO]

sektorowkaNiedzielne spotkanie Cracovii z Lechią, rozgrywane w ramach 37. - ostatniej już kolejki Ekstraklasy, było dla krakowian najważniejszym meczem nie tylko w kończącym się sezonie, ale i w ostatnich kilku dekadach. Całoroczne starania Pasów, dla których był to bardzo dobry sezon mogły spełznąć na niczym, bowiem dopiero spotkanie z Lechią miało rozstrzygnąć czy podopieczni Jacka Zielińskiego zaprezentują się na arenie międzynarodowej. Europejską przepustkę gospodarzom gwarantował remis. W przypadku porażki, ich miejsce w Lidze Europy "przejęłaby" właśnie Lechia, a zadecydować o tym miał ostatni mecz z udziałem obu zespołów.

Swoją drogą ekstraklasowi kibice nie mogli narzekać na brak wrażeń i potencjalnych emocji w ostatniej rundzie spotkań. Dopiero finalna kolejka miała przynieść odpowiedź na pytania - kto zdobędzie mistrzostwo, kto zapewni sobie europejskie puchary, czy też kto na najbliższy rok (co najmniej) opuści szeregi Ekstraklasy. W Krakowie, na stadionie przy ul. Kałuży kibice obejrzeli bardzo żywe spotkanie, które obfitowało w liczne, podbramkowe sytuacje - przede wszystkim widać było jednak walkę i zaangażowanie po obu stronach.

panoramaPrzed meczem, w nieco lepszej sytuacji były Pasy, którym do "szczęścia" wystarczał remis, choć w przypadku zwycięstwa, przy jednoczesnej porażce Zagłębia Lubin (w Gliwicach) krakowianie zakończyliby rozgrywki na trzecim stopniu podium. By znaleźć się w Europie Lechia musiała wygrać. Spotkanie doskonale rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy objęli prowadzenie już w 9', gdy po dośrodkowaniu Cetnarskiego z wolnego spod linii bocznej boiska, nieprzecięta przez nikogo futbolówka wylądowała w bramce. W późniejszych minutach, miejscowi piłkarze na potęgę marnowali dobrze zapowiadające się kontrataki - w okolicznościach wręcz niesprzyjających ekipie aspirującej do europejskich rozgrywek. Po przerwie, z pomocą krakowianom przyszedł "super-rezerwowy" - Rafał Janicki. Defensor Lechii w przerwie zastąpił Jakuba Wawrzyniaka, a w 65' interweniował nieszczęśliwie pakując piłkę do bramki po dośrodkowaniu Wójcickiego, właściwie przesądzając o losach meczu jak i europejskiego angażu. Cracovia wygrała z Lechią 2:0 i w przyszłym sezonie zagra w Lidze Europy, spełniając odwieczne marzenie wielu jej kibiców.