4L: Niecodzienny debiut w barwach Hutnika

IS DSC9354Ostatni ligowy mecz, Hutnicy grali już o pietruszkę. Podopieczni Leszka Janiczka już dużo wcześniej zapewnili sobie prawo gry w barażach o III ligę. Mimo to zawodnicy z Nowej Huty nie oszczędzali się i po zaciętym boju pokonali Pcimiankę 3:1. Ozdobą meczu była piękna bramka zdobyta przez Łukasza Kędziorę w 41 minucie spotkania, strzałem z rzutu wolnego.
W Hutniku zadebiutował też nowy zawodnik. Był to jednak debiut bardzo nietypowy. Ponieważ klub ma już zapewnione prawo gry w barażu z tej okazji postanowiono dać szansę gry w pierwszym składzie kibicowi Hutnik, który wygra licytację. Za kwotę 3000zł na rzecz klubu, prawo gry nabył Bogdan Dybek. Nieco ponad pół godziny gry na pewno było wspaniałym przeżyciem o którym marzy nie jeden kibic.
IS DSC 0053IS DSC9433Dalej nie znany jest rywal Hutnika w meczu barażowym o III ligę. Rywalizacja w grupie wschodniej IV ligi jest tak zacięta, że przed ostatnią kolejką, szansę na baraże mają Sandecja II Nowy Sącz i Barciczanka Barcice. Wiadomo natomiast, że pierwszy mecz barażowy Hutnik rozegra 16 czerwca o godzinie 17:00 w Nowej Hucie.

Hutnik Kraków – Pcimianka Pcim 3:1 (1:1)
Kędziora 41, 68 (k), Świątek 65, Poniedziałek 31
Sędziował: Sikora (Kraków)
Żółte kartki: Sobala – Muniak, Silczuk, Poniedziałek
Czerwone kartki: Sobala - Muniak
Widzów 800
Hutnik: Jękot - Janecki (71 Barnaś), Jaklik, Bienias (46 Radwanek), Tetych - Sobala, A. Siatka (74 Lejda), Kędziora, Świątek, M. Siatka (46 Antoniak) - Dybek (36 Pachowicz)
Pcimianka: Migdał - Filipek (75.Szlachta), Sadio, Czapla, Silczuk - Muniak, Pietrzyk (66.Zięba), Gładysz, Luberda, Poniedziałek (60.Olszanicki) – Ciećko

Prezentacja obu stadionów
 
facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies