Święto futbolu odbyło się w Krakowie-Bronowianka Cup 2018

3d DSC 0076W ostatnie weekend, 23-24 czerwca 2018 roku, na obiekcie Klubu Sportowego "Bronowianka" odbyła się kolejna edycja turnieju "Bronowianka Cup". Tym razem rywalizowali ze sobą zawodnicy z rocznika 2010. Ostatecznie, cały turniej wygrał KS Zakopane, które w finale pokonało Wisłę Kraków.

3d DSC 0094 Trzeba przyznać, że turniej zorganizowany został na najwyższym poziomie. Pierwsze boisko KS Bronowianki zostało podzielone na cztery mniejsze boiska, na których młodzi piłkarze rozgrywali swoje mecze. Najpierw, cała obsada została podzielona na cztery grupy po sześć zespołów. Następnie, pierwsze trzy drużyny z każdej grupy są przydzielane do grupy białej, a trzy ostatnie drużyny z każdej grupy zostają przeydzielone do grupy czerwonej. Po rozegraniu wszystkich spotkań w pierwszej i drugiej fazie turnieju, nastąpił ostateczni podział na grupy Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy i Copa Libertadores. Pierwsze sześć drużyn z grupy białej i pierwsze dwie drużyny z grupy czerwonej rywalizowały o Puchar Świata, zespoły z miejsc 7-12 z grupy białej oraz kluby z trzeciego i czwartego miejsca z grupy czerwone walczyły o Puchar Europy, aż w końcu drużyny z miejsc 5-12 z grupy czerwonej walczyły o Puchar Copa Libertadores. Warto nadmienić, że pierwsze dwie fazy były rozrywane na zasadzie "każdy z każdym", a ostatnia faza została rozegrana w systemie "play-off". Ostatecznie, pierwsze miejsce w Mistrzostwach Świata zdobyło KS Zakopane, drugie miejsce Wisła Kraków, a trzecie miejsce PKS Jadwiga Kraków. W rozgrywkach Mistrzostw Europy zwyciężyła KS Bronowianka 2, pokonując w finale KS Wandę Kraków. Ostatnie miejsce na podium w tych mistrzostwach zajął Metal Tarnów. W końcu w Copa Libertadores mecz finałowy wygrał AP Mam Talent 2, pokonując KS Orła Piaski Wielkie. Trzecie miejsce zajęli UKS SP Wilczki Lesko.

3d DSC 0112Turniej był zorganizowany na najwyższym poziomie, za co przede wszystkim podziękowania należą się rodzicom piłkarzy z Bronowianki. Przez cały turniej była możliwość skorzystania z usług dietetyka z Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia w Krakowie, a także wzięcia udziału w masażu przeprowadzonym przez zawodowego fizjoterapeutę. Organizatorzy współpracowali także z Urzędem Miasta Krakowa, a także ze sklepem sportowym, który zasponsorował nagrody rzeczowe dla wszystkich zawodników. Teraz przychodzi nam tylko cieszyć się, że taki turniej jest organizowany w Polsce i z niecierpliwością czekać na następne rozgrywki za rok.

Drużyny, który wzięły udział w turnieju: Rekord Bielsko-Biała, AP Mam Talent, Wisła Kraków, KS Zakopane, KS Bronowianka, AP Ziomki Rzeszów, AP Bonito Mszana, KSPN Pogoń Kraków, Metal Tarnów, DAP Kielce, Triumf Alwernia, KKS Prokocim Kraków, PKS Jadwiga, AP Hutnik Kraków, Wanda Kraków, Wilczki Lesko, Orzeł Piaski Wielkie, APN Husaria, AK Futbolu

facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies