E: Miedź nie dała rady Górnikowi

DSC0002W niedzielę o godz. 18:00 Miedź Legnica podejmowała na Stadionie im. Orła Białego w Legnicy Górnika Zabrze. Dla gości z Zabrza był to  pierwszy mecz po bolesnej klęsce w europejskich pucharach 1:5!
Spotkanie z Górnikiem   miał szczególny wymiar dla kibiców miedziowych. szczególnie tych, którzy pamiętają rok 1992. Wtedy klub z Legnicy odniósł największy sukces w swojej dotychczasowej historii, sięgając po Puchar Polski. W finale tych rozgrywek pokonał właśnie Górnika Zabrze. Na  mecz zostali zaproszeni piłkarze, którzy 26 lat temu osiągnęli ten sukces.
Przed spotkaniem biorąc pod uwagę ostanie 8 spotkań Miedź prezentowała się dobrze Mecze towarzyskie w przygotowaniach wygrywała lub remisowała. Zdobycz punktowa po 2 kolejkach sezonu w ekstraklasie była ok. 3pkt 2 mecze.
Górnik prezentował się przez pryzmat europejskich pucharów i spotkań towarzyskich miernie bo ostatnim zwycięstwem  było 1:0 12.07.2018 z Zaria Balti. Od tego dnia drużyna ze śląska remisowała lub przegrywała.
Miedź objęła prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie. Bramkę zdobył Piątkowski, Wynik do końca pierwszej połowy nie uległ zmianie.
Górnik wziął się za odrabianie strat dopiero w 73. minucie Dani Suarez. Chwilę później prowadzenie zawodnikom Marcina Brosza dał Igor Angulo, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, a zwycięstwo przypieczętował Żurkowski. Górnik wygrał 3:1.
Miedź Legnica - Górnik Zabrze 1-3 (1-0)
Bramki: 1-0 Mateusz Piątkowski (27), 1-1 Dani Suarez (73), 1-2 Igor Angulo (76), 1-3 Szymon Żurkowski (88).
Miedź Legnica: Łukasz Sapela - Grzegorz Bartczak (60. Fran Cruz),  Jonathan de Amo,  Tomislav Bozic, Frank Adu Kwame (84. Petteri  Forsell) - Wojciech Łobodziński (74. Henrik Ojamaa),  Adrian Purzycki, Omar Santana, Marquitos, Fabian Piasecki - Mateusz Piątkowski.
Górnik Zabrze: Tomasz Loska - Kacper Michalski, Przemysław Wiśniewski, Dani Suarez, Adrian Gryszkiewicz - Szymon Żurkowski, Szymon Matuszek, Daniel Liszka (19. Konrad Nowak, 66. Maciej Ambrosiewicz), Igor Angulo - Daniel Smuga (86. Adam Wolniewicz), Jesus Jimenez.
Żółte kartki: Adrian Purzycki - Dani Suarez, Szymon Żurkowski.
Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
Widzów: 5 614.